reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obniżenie wymiaru pracy po urlopie macierzyńskim

Ma Pani rację ale kiedyś kobieta wracająca po urlopie macierzyńskim była chroniona ,wiedziała że ma gdzie wracac a teraz niestety większośc moich koleżanek spotkała sie z wypowiedzeniem w ciagu pierwszego tygodnia po powrocie to jedno a drugie to jak pisałam koleżance uznano taki wniosek bez problemu.Na pewno nie żyjemy w kraju prorodzinnym i chyba co do tego nie ma Pani wątpliwości.
 
reklama
Dobry wieczór,
Kończe urlop macierzyński (po urodzeniu martwego dziecka). Pracodawca chce odwołać mnie ze stanowiska kierowniczego (obecnie zajmowanego). Czy ma takie prawo ze wzgledu na urlop. Co powinnam zrobić aby uniknąć odwołania?
 
Ostatnia edycja:
Zapoznałam się z regulaminem. Pkt.2 i 3 mówią:
  1. ...
  2. Wszelkie sprawy dotyczące suwaczków, obrazków i zdjęć proszę poruszać w Dziale Testy lub odpowiednich założonych do tego celu wątkach. Posty dotyczące suwaczków i zdjęć umieszczane w działach i wątkach do tego nie wyznaczonych będą usuwane bez uprzedzenia.
  3. Jeśli użytkownik chce coś dodać do wcześniej wysłanej wypowiedzi powinien użyć opcji EDYTUJ a nie pisać kolejnego posta pod swoim wcześniejszym. Wyjątkiem od reguły jest sytuacja gdy od poprzedniego wysłania posta minęło co najmniej 60 minut i nikt nie odpisał w międzyczasie.
Nie wie jak to się ma do mojego pytania?


Proszę zapoznać się z pkt. 2 i 3 regulaminu.
 
Zapoznałam się z regulaminem. Pkt.2 i 3 mówią:
  1. ...
  2. Wszelkie sprawy dotyczące suwaczków, obrazków i zdjęć proszę poruszać w Dziale Testy lub odpowiednich założonych do tego celu wątkach. Posty dotyczące suwaczków i zdjęć umieszczane w działach i wątkach do tego nie wyznaczonych będą usuwane bez uprzedzenia.
  3. Jeśli użytkownik chce coś dodać do wcześniej wysłanej wypowiedzi powinien użyć opcji EDYTUJ a nie pisać kolejnego posta pod swoim wcześniejszym. Wyjątkiem od reguły jest sytuacja gdy od poprzedniego wysłania posta minęło co najmniej 60 minut i nikt nie odpisał w międzyczasie.
Nie wie jak to się ma do mojego pytania?

Oto regulamin forum, na którym zamieściła Pani pytanie: https://www.babyboom.pl/forum/porady-prawnika-f344/zasady-forum-eksperckiego-zporady-prawnika-38394/
Czytamy tam:
2. Pytania prosimy zadawać poprzez zakładanie nowego wątku.

3. Użytkowniku, jeśli chcesz szybko uzyskać poradę prawną, pamiętaj proszę o:
• tytułowaniu wątku w sposób odzwierciedlający problem np.: „jak napisać wniosek o podwyższenie alimentów”, „ograniczenie władzy rodzicielskiej” itp.;
• jak najdokładniejszym opisie swojej sytuacji.
 
nie uznano mojego wniosku i dostałam wypowiedzenie...prawo swoje a pracodawca swoje...

Niestety w tym kraju prawo istnieje tylko na papierze.Pracodawcy robią co chcą.Jak tak dalej pojdzie to bedziemy mieć coraz bardziej pogłębiający się niż demograficzny,ponieważ karanie kobiet za urodznie dziecka jest juz praktyką a nie sporadycznym przypadkiem.Dokąd ten kraj zmierza??
 
Niestety w tym kraju prawo istnieje tylko na papierze.Pracodawcy robią co chcą.Jak tak dalej pojdzie to bedziemy mieć coraz bardziej pogłębiający się niż demograficzny,ponieważ karanie kobiet za urodznie dziecka jest juz praktyką a nie sporadycznym przypadkiem.Dokąd ten kraj zmierza??

Ale Pani sprawa jest ewidentna. Jeśli ma Pani potwierdzenie złożenia wniosku to sprawa w sądzie pracy to tylko formalnosć. W każdym kraju są osoby, które postępuja niezgodnie z prawem ale nie należy sie na to zgadzać. Mam nadzieję, ze odowłała się Pani od wypowiedzenia. jesli nie milcząco zgodziła sie Pani na bezprawie.
 
reklama
Ale Pani sprawa jest ewidentna. Jeśli ma Pani potwierdzenie złożenia wniosku to sprawa w sądzie pracy to tylko formalnosć. W każdym kraju są osoby, które postępuja niezgodnie z prawem ale nie należy sie na to zgadzać. Mam nadzieję, ze odowłała się Pani od wypowiedzenia. jesli nie milcząco zgodziła sie Pani na bezprawie.

Na szczęście miałam inne wyjście.Znalazłam lepszą pracę bo nie chcę juz mieć z tą firmą nic do czynienia.Okazało się w ogóle,że to kierowniczka bez wiedzy prezesa wystąpiła z wnioskiem o zwolnienie.Tak więc udałam się do niego bezpośrednio i ustaliliśmy parę rzeczy.A od kwietnia zaczynam nową pracę.Szkoda tylko,że kosztowało mnie to tyle nerwów.
 
reklama
Do góry