reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obniżenie wymiaru pracy po urlopie macierzyńskim

Witam ,kadrowej a raczej prezesowi takie uzasadnienie nie wystarczyło więc musiałam napisać jeszcze cos od siebie i dopiero przeszło.Tak chyba być nie powinno bo kodeks pracy to kodeks ale cóż....
pozdrawiam
 
reklama
niestety sie jednak nie zakonczylo.dzisia otrzymałam informacje ze moje pismo zostało wysłane do kancelarii prawniczej.....
 
niestety sie jednak nie zakonczylo.dzisia otrzymałam informacje ze moje pismo zostało wysłane do kancelarii prawniczej.....
Pani wniosek jest dla pracodawcy wiążący i nie ma od prawa odmówić Pani skrócenia chyba że postawi Pani zarzut nadużywania prawa (pseudoskrócenia wymiaru dla osiągnięcia innych celów tj. że obniżenie jest nie po to by opiekowac się dzieckiem ale po to by uniknąć zwolnienia). W mojej ocenie pracodawca musiałby jednak zaskarżyć Pani wniosek do sądu.
Trudno się jednak dziwić pracodawcom, gdyż wiele rodziców wnioskuje o obnizenie właśnie z takich pobudek.
 
zakładając ze pracodawca sie nie zgodzi na moje obnizenie etatu,czy mogę złożyc ponowny wniosek np 7/8 etatu?-to juz godzina mniej w pracy w wtedy nie ma chyba watpliwosci co do pobudek.
I jest jeszcze jedna kwestia,kolezanka wróciła własnie na taki sam etat i nie było zadnych problemów....
 
Ostatnia edycja:
zakładając ze pracodawca sie nie zgodzi na moje obnizenie etatu,czy mogę złożyc ponowny wniosek np 7/8 etatu?-to juz godzina mniej w pracy w wtedy nie ma chyba watpliwosci co do pobudek.
I jest jeszcze jedna kwestia,kolezanka wróciła własnie na taki sam etat i nie było zadnych problemów....

Problem w tym,że pracodawca nie moze odmówić.
Moze uznać, że Pani nadużywa prawa i zaskarżyć wniosek do sądu, ale prawo nie daje mu możliwości odmowy. pani wniosek jest bowiem dla pracodawcy wiążący.
 
a moze traktowac pracowników inaczej?jednemu zezwala a drugiego ewentualnie zaskarża?sprawy są identyczne
 
Bardzo Pani dziekuje za wszystkie informacje ;) Przykre jest to ze żyjemy w kraju w którym się karze kobiety za to że rodzą dzieci(w firmie zwolniono wszystkie mamy na urlopach wychowawczych i tak tez sie zwyczajowo robi u nas po macierzynskim)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bardzo Pani dziekuje za wszystkie informacje ;) Przykre jest to ze żyjemy w kraju w którym się karze kobiety za to że rodzą dzieci(w firmie zwolniono wszystkie mamy na urlopach wychowawczych i tak tez sie zwyczajowo robi u nas po macierzynskim)

No nie do końca. Szczerze mówiąc rozumiem pracodawcę, kóry nie może uwierzyć, że obniżenie etatu do 47/48 związane jest z koniecznoscia zapewnienia dziecku osobistej opieki.

Uważam, ze w obecnym stanie prawnym pracodawca nie moze pani odmówić obniżenia, ale uważam też, że to mało prawdopodobne by cel obniożenia wymiaru o 1/48 związany był z koniecznoscią zapewnienia dziecku osobistej opieki.
 
Do góry