reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obniżenie wymiatu pracy

Dołączył(a)
16 Grudzień 2008
Postów
10
Planuję powrót do pracy 08.II.2012 po urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym. Nie będę korzystać z urlopu wychowawczego, ale ze względu na konieczność zapewnienia opieki dziecku chciałam obniżyć wymiar pracy do 3/4 etatu. Mam 40 godz. tydzień pracy (8-16). Chcę obniżyć wymiar pracy na 6 miesięcy. Mam w związku z tym kilka pytań.

1.Czy będę mogła przedłużyć ten okres? czy wymaga to zgody pracodawcy?
2. Czy będę mogła skrócić ten okres? Tu chyba zgoda jest wymagana?
3. Jak długo mogę korzystać z takiego obniżonego wymiaru pracy?
4.Wymiar urlopu wypoczynkowego ulega chyba wtedy obniżeniu, a czy zaległy urlop pozostaje bez zmian?
5. czy ewentualnie można zrobić tak, że obniżam na 6 m-cy etat do 3/4, potem wracam na 6 m-cy na 4/4 i potem znowu obniżam na 3/4?
 
reklama
Planuję powrót do pracy 08.II.2012 po urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym. Nie będę korzystać z urlopu wychowawczego, ale ze względu na konieczność zapewnienia opieki dziecku chciałam obniżyć wymiar pracy do 3/4 etatu. Mam 40 godz. tydzień pracy (8-16). Chcę obniżyć wymiar pracy na 6 miesięcy. Mam w związku z tym kilka pytań.

1.Czy będę mogła przedłużyć ten okres? czy wymaga to zgody pracodawcy?
Tak.
2. Czy będę mogła skrócić ten okres? Tu chyba zgoda jest wymagana?
.
Tylko w porozumieniu z pracodawcą.

3. Jak długo mogę korzystać z takiego obniżonego wymiaru pracy?
3 lata - tyle ile wynosi wymiar urlopu wychopwawczego. Ale ochrona przed zwolnieniem trwa tylko rok.

4.Wymiar urlopu wypoczynkowego ulega chyba wtedy obniżeniu, a czy zaległy urlop pozostaje bez zmian?
Tak.

5. czy ewentualnie można zrobić tak, że obniżam na 6 m-cy etat do 3/4, potem wracam na 6 m-cy na 4/4 i potem znowu obniżam na 3/4?
Tak.
 
Do góry