reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżone jelito po porodzie

jagodam77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Luty 2020
Postów
901
Miasto
Stargard
Witajcie, jestem półtora miesiąca po porodzie. Jakiś czas temu zaczęłam mieć dziwne uczucie ciała obcego w pochwie. Spojrzałam lusterkiem i wiedziałam że coś jest nie tak bo widziałam coś czego tam nie było. Poszłam więc do fizjoterapeuty, okazało się że obniżyło mi się jelito grube i napiera na ścianę pochwy, tak że widać jakby wystawało ze środka. Dostałam masę ćwiczeń i na następnej wizycie elektrostymulacje. Jest to bardzo dokuczliwe ponieważ ciągle to czuję, czy chodzę czy siedzę. I tutaj moje pytanie, czy którejś z was przydarzyło się coś takiego? Zastanawiam się czy ćwiczenia pomogą z czymś takim. Oraz czy jeśli nie, to czy jest możliwość zrobienia coś z tym w ramach nfz. Z góry dziękuję za odpowiedzi. : )
 
reklama
Rozwiązanie
To jest praktycznie ta sama diagnoza i tymi samymi sposobami sie ja leczy (cwiczac miesnie wg Kegla). Tyle, ze fizjo upatruje obnizenia sciany pochwy kompleksowo z opadajacym jelitem, a ginekolog wiadomo doaptruje sie czego zwiazanego z pochwa :) takze dla Ciebue to dwie rozne nazwy, ale to tylko inne spojrzenie, z innej strony, kazdy ze swojej.
Z tej strony o tym nie pomyślałam. To faktycznie..
reklama
To jest praktycznie ta sama diagnoza i tymi samymi sposobami sie ja leczy (cwiczac miesnie wg Kegla). Tyle, ze fizjo upatruje obnizenia sciany pochwy kompleksowo z opadajacym jelitem, a ginekolog wiadomo doaptruje sie czego zwiazanego z pochwa :) takze dla Ciebue to dwie rozne nazwy, ale to tylko inne spojrzenie, z innej strony, kazdy ze swojej.
Z tej strony o tym nie pomyślałam. To faktycznie..
 
Rozwiązanie
Witajcie, jestem półtora miesiąca po porodzie. Jakiś czas temu zaczęłam mieć dziwne uczucie ciała obcego w pochwie. Spojrzałam lusterkiem i wiedziałam że coś jest nie tak bo widziałam coś czego tam nie było. Poszłam więc do fizjoterapeuty, okazało się że obniżyło mi się jelito grube i napiera na ścianę pochwy, tak że widać jakby wystawało ze środka. Dostałam masę ćwiczeń i na następnej wizycie elektrostymulacje. Jest to bardzo dokuczliwe ponieważ ciągle to czuję, czy chodzę czy siedzę. I tutaj moje pytanie, czy którejś z was przydarzyło się coś takiego? Zastanawiam się czy ćwiczenia pomogą z czymś takim. Oraz czy jeśli nie, to czy jest możliwość zrobienia coś z tym w ramach nfz. Z góry dziękuję za odpowiedzi. : )
Wiem, że temat stary, ale ja czuję coś bardzo podobnego. Z tym, ze to zaniedbalam bo pytalam tylko lekarzy ginekologow ;/ a jestem 9 miesiecy po.porodzie. Czy udalo się unormowac sutuacje? Jeśli tak to czy to były cwiczenia kegla?
 
Temat wciąż aktualny, obecnie robię w domu ćwiczenia mdm oraz 3 razy w miesiącu elektrostymulacje mięśni mdm. Było mi nieco lepiej. Ale ostatnio dźwigałam ciężkie zakupy i powróciło. [emoji19]
@Martynka90
 
Ostatnia edycja:
Temat wciąż aktualny, obecnie robię w domu ćwiczenia mdm oraz 3 razy w miesiącu elektrostymulacje mięśni mdm. Było mi nieco lepiej. Ale ostatnio dźwigałam ciężkie zakupy i powróciło. [emoji19]
@Martynka90
Wlasnie przeczytama wszystkie twoje wątki i stwierdzam że mam to samo co Ty. Najgorzej jest w toalecie. Przy próbach wypróżniania się to "coś" wychodzi z zewnątrz (taka kulka). Według tego co przeczytam to tylnia sciana pochwy czy jak kto zwał obniżone jelito grube. Planuje na tygodniu wizytę u ginekologa. Będę robila wszysko by nie dopuścić do operacji (podobno takie robi się dopiero po 50r.z. ). Oczywiscie wizyty u fizjo i zobaczymy co powie lekarz moze pessar. A u Ciebie jak to wygląda?
 
reklama
reklama
Do góry