reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obniżony wymiar czasu pracy a zadaniowy czas pracy

coleta

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2012
Postów
1 834
Miasto
Warszawa
Proszę o opinie w sprawie dotyczącej zadaniowego czasu pracy i obniżonego etatu po urlopie macierzyńskim. Planuję złożenie wniosku o obniżenie etatu (zgodnie z art. 186 /7/ § 1 KP). Obowiązuje mnie zadaniowy system czasu pracy.
Czy mogę we wniosku podać preferowane przeze mnie godziny pracy (np. 8.00 - 14.00) i pracodawca musi to zaakceptować? Mam zadaniowy czas pracy wiec praca jest "określona zadaniami" a zadania (np. telekonferencja) może być o 16.00. Z drugiej jednak strony matki opiekującej się dzieckiem do lat 4 nie można bez jej zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych.
Zależy mi oczywiście na jak najbardziej precyzyjnym określeniu moich godzin pracy ze względu na opiekę nad dzieckiem podczas mojej nieobecności.
Proszę o poradę czy zaproponowane przeze mnie godziny pracy przy zmniejszonym etacie muszą być respektowane.
 
reklama
Proszę o opinie w sprawie dotyczącej zadaniowego czasu pracy i obniżonego etatu po urlopie macierzyńskim. Planuję złożenie wniosku o obniżenie etatu (zgodnie z art. 186 /7/ § 1 KP). Obowiązuje mnie zadaniowy system czasu pracy.
Czy mogę we wniosku podać preferowane przeze mnie godziny pracy (np. 8.00 - 14.00) i pracodawca musi to zaakceptować?
Może Pani podać preferowane godziny ale pracodawca nie musi ich uwzględnić. Pani narzuca o ile zmniejsza Pani wymiar czasu pracy i w wjakim okresie, godziny pracy już jednak nie.

Mam zadaniowy czas pracy wiec praca jest "określona zadaniami" a zadania (np. telekonferencja) może być o 16.00. Z drugiej jednak strony matki opiekującej się dzieckiem do lat 4 nie można bez jej zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych.
Praca po 16.00 nie musi być pracą w godzinach nadliczbowych.

Zależy mi oczywiście na jak najbardziej precyzyjnym określeniu moich godzin pracy ze względu na opiekę nad dzieckiem podczas mojej nieobecności.
Proszę o poradę czy zaproponowane przeze mnie godziny pracy przy zmniejszonym etacie muszą być respektowane.
Jak pisałam - nie muszą.
 
Dziękuję.
Czyli podsumowując - pracodawca nie musi zaakceptować podanych przeze mnie godzin pracy i może wskazać pracę każdego dnia w innych godzinach (przy zachowaniu odpoczynku dobowego aby nie "wejść" w nadgodziny)?
Czy mogę prosić o podanie art odnoszącego się do powyższego?
 
Dziękuję.
Czyli podsumowując - pracodawca nie musi zaakceptować podanych przeze mnie godzin pracy i może wskazać pracę każdego dnia w innych godzinach (przy zachowaniu odpoczynku dobowego aby nie "wejść" w nadgodziny)?
Czy mogę prosić o podanie art odnoszącego się do powyższego?

186(7) kp w powiazaniu z dzałem o czasie pracy.
Nie ma przepisu zoowiązującego pracodawcę do uwzględnienia Pani wniosku o określone godziny pracy. Ma Pani prawo obniżyć wymiar zatrudnienia (ten wniosek pracodawca musi uwzględnic).
 
Do góry