reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obowiązek szkolny 5 latka

reklama
Równie dobrze obowiązek "zerówkowy" można zaliczyć w przedszkolu.

Ja nic nie słyszałam, aby ten obowiązek miał zostać zniesiony. Sama jestem mamą 4,5latki i z tego co mnie słuchy dochodziły, to był plan aby zlikwidować zerówki w szkołach (ale nie sam obowiązek).
 
Ma być zniesiony obowiązek szkolny dla 6 latków a nie roczne przygotowanie przedszkolne dla 5 latków. Ale zobaczymy co tam w ustawie będzie dokładnie. Jak nie ma przedszkola w okolicy to tak jak do tej pory zerówki muszą być przy szkołach. Zawsze można też spełnić to przygotowanie w ramach edukacji domowej i do zerówki (ten drugi raz) posłać 6-latka.
 
Nie chodzi o 5-laktów, tylko o 6 -latków. W przedszkolu powinni was o tym dokładnie poinformować.
 
Do góry