reklama

Obowiązki kobiety w ciąży

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez MalaMi924, 4 Grudzień 2012.

1. MalaMi924

MalaMi924 Zaciekawiona BB

Witam ponownie.
    Chciałabym się dowiedzieć jakie obowiązki i prawa ma kobieta w ciąży (niepracująca) . Słyszałam,że w ogóle nie ma obowiązku kontrolowania ciąży, chodzenia do lekarza i wykonywania jakichkolwiek badań w ciąży, że to jedynie jest jej własna wola.
    Jak to jest na prawdę w naszym polskim zagmatwanym prawie ?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Co ma Pani na myśli pisząc o obowiązku badań? Przymusu nie ma. Niemniej zdrowy rozsądek i inne zachęty (tzw. becikowe) mają skłonić kobiety do dbania o siebie i dziecko. Nie widze tu jednak różnicy pomiędzy pracującymi i niepracujacymi ciężarnymi.

3. reklama
  4. MalaMi924

MalaMi924 Zaciekawiona BB

tzn. moze nie tyle co obowiązek, co wykonywanie badań zaleconych przez lekarzy. Czyli to prawda,że kobieta w ciąży wcale pod opieką lekarzy być nie musi, ale jak Pani napisała zdrowy rozsądek i dbanie o swojego potomka skłaniają kobietę do opieki lekarskiej.
    A co do pracujących i niepracujących chodziło mi,że w internecie nie mogłam nigdzie znaleźć o tym informacji, wszędzie było o prawach kobiet w ciąży w pracy.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

ja tak nie napisałam.

Ale tu chodzi o prawa pracowników, a nie prawa i obowiązki pacjenta/rodzica.

Poleć forum