reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obracanie sie...

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Witajcie kobietki :-)
Mam do was pytanie.Moj synek ma 3,5 miesiaca.Obraca sie z brzuszka na plecy i w prawo i w lewo ale bardzo rzadko.Jak lezy u mnie na klatce piersiowej to chce sie obracac ale jak lezy na lozku na brzuszku to tylko czasem sie obroci.Z pleckow na brzuszek sie nie obraca jeszcze.Ja wiem ze jest malutki jeszcze ale nie wiem czy panikuje bez potrzeby czy co...;-)
 
reklama
Mój to dopiero na przełomie 7-8 miesiąca zaczął się obracać.
Myślę, że spokojnie ma jeszcze czas :)
 
Witajcie kobietki :-)
Mam do was pytanie.Moj synek ma 3,5 miesiaca.Obraca sie z brzuszka na plecy i w prawo i w lewo ale bardzo rzadko.Jak lezy u mnie na klatce piersiowej to chce sie obracac ale jak lezy na lozku na brzuszku to tylko czasem sie obroci.Z pleckow na brzuszek sie nie obraca jeszcze.Ja wiem ze jest malutki jeszcze ale nie wiem czy panikuje bez potrzeby czy co...;-)

Każde dziecko rozwija się w innym tempie, jak dla mnie u Twojego dziecka jest wszystko w porządku, ale jeśli się martwisz możesz to skonsultować z lekarzem.
 
Bardzo wczesnie zaczal sie obracac z brzucha na plecy. Malo niemowlat przewraca sie z plecow na brzuch w 3mies. Zazwyczaj robia to po 4miesiacu. Moja tez sie przewracala w 3mies z brzucha na plecy ale to byla spowodowane wzmozonym napieciem, przewracala sie. Okolo 5mies na pewno zacznie sie przewracac z plecow na brzuch.
 
Bardzo szybko zaczął się obracać :). Pamiętaj jak masz jakiekolwiek wątpliwości zawsze możesz skontrolować dziecko u neurologa dziecięcego. Mój miał obniżone napięcie mięśniowe (wykryte w szpitalu) i poprzez rehabilitację musiałam go wspomagać w rozwoju.
 
Do góry