reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obracanie z brzuszka na plecki

emma73

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Lipiec 2020
Postów
49
Miasto
Piotrków Trybunalski
Hej mamy :)
Jestem szczęśliwą mamą 4 miesięcznej dziewczynki. Dziecko się prawidłowo rozwija, pięknie rośnie i przybiera na wadze. Niepokoi mnie tylko kwestia, że leżąc na brzuszku nie widzę żeby miała ochotę na obracanie się na plecki (W drugą stronę też nie). Leży sobie i bawi się zabawkami, pięknie unosi główkę, ale absolutnie nie próbuje się obracać. Zastanawiam się czy to nie moja wina, ponieważ położna poinstruowała mnie żebym nie kładła takiego malucha na brzuszku do czasu aż skończy 2 miesiące bo jest jeszcze za krucha. No i posłuchałam. Zanim doszło do tej rozmowy kładłam dziecko dość często na brzuszku i widziałam jej zaangażowanie żeby się chociaż na boczek obracać A teraz nic. Nie wiem czy musi teraz od nowa się tego nauczyć, czy ja niepotrzebnie panikuje. Jest to moje pierwsze dziecko i wszystko jest nowością. W domu staram się z nią troszkę trenować tzn. Obracam ją z brzuszka na plecki i odwrotnie, przy zmianie pampersa obracam ją na boczki, żeby się może troszkę z tym oswoiła. będę wdzięczna za poradę, ewentualnie uspokojenie mnie, że Malutka ma jeszcze czas i nie mam czym się denerwować. Pozdrawiam serdecznie Magda
 
reklama
Niemowlę powinno najpierw obracać się z pleckow na brzuszek, później odwrotnie. Oczywiście położna gada głupoty i dziecko powinno dużo czasu spędzać na brzuchu, żeby ćwiczyć mięśnie. Nie denerwuj się, obroty najczęściej do 5msc dziecko opanowuje więc ma jeszcze czas, poza tym każde ma swoje tempo rozwoju. Oczywiście możesz zachęcać córkę do obrotów, np kładąc jakaś ciekawą zabawkę ale pamiętaj że to właśnie obrót z pleców na brzuch jest pierwszy, więc nie dziw się że odwrotnie się jeszcze nie obraca :)
 
Niemowlę powinno najpierw obracać się z pleckow na brzuszek, później odwrotnie. Oczywiście położna gada głupoty i dziecko powinno dużo czasu spędzać na brzuchu, żeby ćwiczyć mięśnie. Nie denerwuj się, obroty najczęściej do 5msc dziecko opanowuje więc ma jeszcze czas, poza tym każde ma swoje tempo rozwoju. Oczywiście możesz zachęcać córkę do obrotów, np kładąc jakaś ciekawą zabawkę ale pamiętaj że to właśnie obrót z pleców na brzuch jest pierwszy, więc nie dziw się że odwrotnie się jeszcze nie obraca :)
No właśnie moja mama też była zdziwiona tym co mi położna powiedziała. No, ale wiadomo moje pierwsze dziecko, nie wiem co i jak to słucham profesjonalistki. Dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłaś :)
 
No właśnie moja mama też była zdziwiona tym co mi położna powiedziała. No, ale wiadomo moje pierwsze dziecko, nie wiem co i jak to słucham profesjonalistki. Dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłaś :)
Jasne, zaufalas komuś doświadczonemu ale niestety nie wszyscy lekarze i położne są na bieżąco co moim zdaniem powoduje tylko stres u młodych mam. Ja też trafiłam na taką, która miała wiedzę sprzed 20 lat i jeśli chodzi o rozwój ruchowy to warto poczytać blog mamafizjoterapeuta. Tam jest napisane co i kiedy powinno robić niemowlę i jak je bezpiecznie wspomagać aczkolwiek z doświadczenia Ci powiem że co każde dziecko jest inne, moja córka np nigdy nie osiągnęła wysokiego podporu, od razu przeszła do pozycji czworaczej więc to takie orientacyjne :)
 
reklama
Jasne, zaufalas komuś doświadczonemu ale niestety nie wszyscy lekarze i położne są na bieżąco co moim zdaniem powoduje tylko stres u młodych mam. Ja też trafiłam na taką, która miała wiedzę sprzed 20 lat i jeśli chodzi o rozwój ruchowy to warto poczytać blog mamafizjoterapeuta. Tam jest napisane co i kiedy powinno robić niemowlę i jak je bezpiecznie wspomagać aczkolwiek z doświadczenia Ci powiem że co każde dziecko jest inne, moja córka np nigdy nie osiągnęła wysokiego podporu, od razu przeszła do pozycji czworaczej więc to takie orientacyjne :)
Zgadzam się że każde dziecko jest inne i ma swój czas :) U mojej siostry synek w ogóle nie chodził na czworaka :O najpierw tylko pełzał (nogi ciągnął i odpychał się rączkami) A później od razu wstawał i starał się chodzić na nóżkach :)
 
reklama
U nas Mała na brzuszku wcale nie chciala leżeć.. Ja starałam się choć na chwilkę ja położyć co kończyło się ogromnym płaczem.... W końcu nauczyła się sama obracać na brzuszek ,co sprawiało jej to ogromna radość... Ale z brzuszka na plecy... Tu już tylko przez przypadek się odwracała.... Ale nie pomagałam jej.. Nic na siłę....
 
Do góry