reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obrót zewnętrzny płodu

Wód prawdopodobnie jest ok, dzidzia nie jest za duża i pępowina prawdopodobnie nigdzie nie wadzi i nie jest za krótka. Nie wiem czemu sam nie chce fiknać ☹️
 
reklama
Wód prawdopodobnie jest ok, dzidzia nie jest za duża i pępowina prawdopodobnie nigdzie nie wadzi i nie jest za krótka. Nie wiem czemu sam nie chce fiknać ☹️
A miałaś robione wymiary miednicy? Ja jak ostanio byłam u urofolizjoterapeutki to mi powiedziala że jak dziecko przyjmie pozycję w 2 trymestrze to już tak zostanie bo jestem tak wąska że nie ma szans. W każdym razie życzę żeby Ci się udało
 
Nie miałam przyznam, myślę, że przy przyjęciu do szpitala na obrót chyba sprawdzą wszystkie te rzeczy😳
 
@maszad A jeszcze mi się przypomniało - jak miałaś już 2 porody sn, to możesz spróbować porodu sn z położenia miednicowego. Nie od razu musi być cc.
Sama nie rodziłam tak, ale mam koleżankę, która mówiła, że sprawnie poszło (była po 1 porodzie sn).
 
Nie miałam przyznam, myślę, że przy przyjęciu do szpitala na obrót chyba sprawdzą wszystkie te rzeczy😳
Oczywiście, że sprawdzają. Naprawdę nie wiem czy to dobry pomysł konsultować takie sprawy w internecie, bo tylko się będziesz niepotrzebnie nakręcac. Jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa wykonania obrotu to nikt go nie wykona.
Wszystko odbywa się pod kontrolą usg i ktg, wcześniej sprawdzają miednicę, pępowinę, ilość wód i inne rzeczy, które mogłyby mieć wpływ.
Samo przyjęcie do szpitala na obrót nie oznacza, że on zostanie wykonany. Najpierw jest kwalifikacja.
Porozmawiaj z lekarzem o swoich obawach, to chyba lepszy pomysł niż domysły na forum internetowym.
 
Hej czy któraś miała wykonywany obrót zewnętrzny dziecka? Jeżeli tak to w jakim szpitalu? Czy się udał? I czy był bolesny? Naczytałam się co nieco przerażających historii i chciałbym poznać Wasze opinie. W internecie za dużo informacji też nie ma. Wiem, że często nie wykonują tego zabiegu, ale jeżeli ma ktoś jakieś doświadczenie proszę się podzielić. Sama mam umówiony obrót na początek marca że względu na położenie miednicowe dzidzi☹️, a bardzo zależy mi na sn.
Pozdrawiam
Oleśnica, a na Fejsie BabkiBabkom. Tam robią takie rzeczy :)
 
Co do porodu w położeniu miednicowym lekarz, też przedstawił mi taką opcje, ale jako dużo bardziej ryzykowną dla dziecka niż CC. A zdrowie dziecka jest tu dla mnie priorytetem. Paella też mi się wydawało, że dokładnie wszystko sprawdzą w szpitalu, bo raczej nikt nie będzie ryzykował, że coś może pójść nie tak. Dziękuję za ten artykuł w zasadzie trochę mnie uspokaja. Jeszcze mam we wtorek ostatnia wizytę przed umówionym obrotem, żeby sprawdzić czy coś się nie zmieniło z położeniem dzidzi, bo przyznam sama już nie wiem co gdzie jest, bo czuję ruchy i na dole i u góry 😳. Po cichu licze, że sam fiknął😊
 
reklama
Niestety sam się nie obrócił☹️ więc jesteśmy umówieni na obrót na następny tydzień..
 
Do góry