reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obrót zewnętrzny (udany) - informacje dla zainteresowanych

Dołączył(a)
21 Styczeń 2021
Postów
7
Dzisiaj wykonali mi obrót zewnętrzny na Żelaznej. Zabieg trwał maksymalnie 2 minuty (wydaje mi się, że nawet niecałe), ból był bardziej dotkliwy niż przypuszczałam ale nie było tragedii i od razu się o nim zapomina. Uprzedzam, że ciężej się wtedy oddycha i trzeba się skupić na oddychaniu, żeby dotlenić siebie i dziecko. Lekarz powiedział, że obracają maksymalnie 10-20 minut (najczęściej do 10 minut) i po tym czasie próby się kończą - lekarze nie mają tyle czasu by przez 3 godziny wykonywać obrót jednej kobiecie (na takie plotki natknęłam się w internecie). Moje dziecko waży 3700-3800g w 37+2 tyg ciąży i mimo dużych rozmiarów nadawało się do obracania (mam 162cm). Lekarze wspominają tylko o jednym - jeśli dziecko będzie bardzo duże, stosunek obwodu miednicy/bioder będzie niekorzystny i jest to 1 ciąża to poród mimo udanego obrotu może i tak skończyć się cesarskim cięciem w dniu porodu. Po obrocie (udanym i nieudanym) zostaje się na noc w szpitalu na obserwację, wypis kolejnego dnia (w przypadku Żelaznej 12:00). Powikłania przeważnie wypływają niedługo po obrocie, u mnie było w porządku. Aktualnie minęło 3 godziny i jest okej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry