reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obrzęk płodu,omphalocoele,zbyt wolny wzrost dziecka...

Mamalipcowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2019
Postów
41
Witajcie. Mam 37 lat,wczoraj byłam na usg genetycznym pierwszego trymestru. I wyniki są złe. Dzidzia nie rośnie tak jak powinna,od ostatniego usg data porodu zmieniła się o 10 dni,do tego doktor stwierdziła uogólniony obrzęk płodu i omphalocoele... wg OM jest 12t4d,wegług usg 11t0d. Dzidzia mierzy 41,5mm CRL,przezierność mimo ze nie powinna być badana wynosi 3,4mm. Naczytałam się dużo,całą noc noe spałam i jestem załamana,jestem przekonana ze dzidzia jest ciężko chora :( kolejne usg za tydzien,jak maluch urosnie do wymaganych 45mm,ale nie mam nadziei przy obrzęku... może któraś z was przechodziła coś podobnego? Jak się to skończyło? Pozdrawiam
 
reklama
U mnie też jest różnica między terminem z Om a CRL.
Dlatego że ja mialam policystyczne jajniki i nieregularne cykle
 
Mi lekarz nie mówił, że to niepokojące, bo wiedział o nieregularnych miesiączkach
Ale z tego co rozumiem u Ciebie od poczatku byla roznica, a tam zwieksza sie rozstrzal pomiedzy om a usg.
Obrzek i duza przeziernosc niestety nie brzmia dobrze.
 
Witajcie. Mam 37 lat,wczoraj byłam na usg genetycznym pierwszego trymestru. I wyniki są złe. Dzidzia nie rośnie tak jak powinna,od ostatniego usg data porodu zmieniła się o 10 dni,do tego doktor stwierdziła uogólniony obrzęk płodu i omphalocoele... wg OM jest 12t4d,wegług usg 11t0d. Dzidzia mierzy 41,5mm CRL,przezierność mimo ze nie powinna być badana wynosi 3,4mm. Naczytałam się dużo,całą noc noe spałam i jestem załamana,jestem przekonana ze dzidzia jest ciężko chora :( kolejne usg za tydzien,jak maluch urosnie do wymaganych 45mm,ale nie mam nadziei przy obrzęku... może któraś z was przechodziła coś podobnego? Jak się to skończyło? Pozdrawiam
Witam,ja miałam taką sytuację,mam 37 lat,uogólniony obrzęk płodu w 12 tyg,na badaniach genetycznych.
 
Witaj. Jak u Ciebie się to skończyło? Szukam jakichkolwiek informacji,może i pocieszenia że może być dobrze,chociaż już nadziei niewiele mam
Niestety źle,obrzęk płodu,duża przezierność karkowa,zrobiłam badanie amniopunkcji,wada genetyczna ,trisomia 21,chore serduszko,poroniłam w 19 tyg.Strasznie to przeżyłam ,pierwsze moje dziecko. Tylko badanie amniopunkcji pokaże czy dziecko ma wadę genetyczną,na twoim miejscu bym zrobiła te badanie,jeśli byś chciała wiedzieć na 100%.
 
Niestety źle,obrzęk płodu,duża przezierność karkowa,zrobiłam badanie amniopunkcji,wada genetyczna ,trisomia 21,chore serduszko,poroniłam w 19 tyg.Strasznie to przeżyłam ,pierwsze moje dziecko. Tylko badanie amniopunkcji pokaże czy dziecko ma wadę genetyczną,na twoim miejscu bym zrobiła te badanie,jeśli byś chciała wiedzieć na 100%.
Strasznie mi przykro kochana :( amniopunkcję zrobię na pewno,jest jeszcze za wcześnie bo dzidzia wolniej rośnie niż powinna,nawet wymaganych 45mm nie ma a to już 12t4d. Ale wiedzieć musze więc wszystkie badania zrobię które zaleci lekarz. Dziękuję Ci za odpowiedź
 
reklama
Do góry