reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obrzęki w ciąży

Mi tez bardzo puchly nogi i rece. Pekaly mi buty na nogach,a obraczke juz w trzecim miesiacu musialam sciagnac. Lekarz tez kazal mi sie oszczedzac. Ale to nic groznego Monis80 nie martw sie:-)
wielkie dzięki za poniesienie na duchu dziewczyny-faktycznie jak sie troszkę oszczędzam to jest lepiej znacznie lepiej. Ale teraz rączki zaczynają fiksować!!!
ale spoko
fajnie,że jest takie forum!!!
 
reklama
Jestem w 25 tygodniu ale po opuchnietych nogach u mnie ani śladu ;-) Może dlatego ze już od 2 msc jestem na zwolnieniu lekarskiem i więcej leże niż chodze - a w pracy to miałam prace stojącą po 10h dziennie i już nie wyrabiałam w 3 miesiącu ciązy będąc.

Zauważylam tylko że pierścionek jest nieco ciaśniejszy, ale jeszcze mi to nie przeszkadza tak abym musiala go zdejmowac.

Z drugiej strony podobno picie dużej ilosci wody mineralnej pomaga na opuchlizne, bo wypłukuje sól z organizmu, a ja od samego poczatku ciazy musialam pic po 2 litry dziennie z powodu zapalenia pęcherza, wiec moze i to mnie uchronilo :tak:

Tak czy inaczej gdybym miala problem z opuchnięciem to na pewno stosowalabym na to jakiś krem no i leżała w pozycji z nogami w górze tak co najmniej 20-30min dziennie
cześć.
widzę ze między nami tylko tydzień różnicy w porodzie-fajnie mieć takiego kogos.

pozdrawiam i jak się czujemy??? NIMFII????
 
Ja mam termin za tydzien, wczoraj zauwazylam ze jestem spuchnieta, nie wiem czy to normalne :( dzis rano nie bylo wcale lepiej niz wczoraj wieczorem. Czy ktos wie cos na ten temat czy ta opuchlizna musi schodzic w nocy czy niekoniecznie?
 
Ja mam termin za tydzien, wczoraj zauwazylam ze jestem spuchnieta, nie wiem czy to normalne :( dzis rano nie bylo wcale lepiej niz wczoraj wieczorem. Czy ktos wie cos na ten temat czy ta opuchlizna musi schodzic w nocy czy niekoniecznie?

No to miej spakowaną torbę... ;-) To jak najbardziej normalne. Wiele moich znajomych (ja też) w końcówce ciąży, tuż pzed terminem puchło. Ja mocno spuchłam, mimo, że podczas przebiegu ciąży nie miałam takich tendencji. Jak patrzę na fotki wykonane tydzień przed porodem, to buźkę mam jak księżyc w pełni i nawet usta były nabrzmiałe, gigantyczne jak u Angeliny Jolie ;-):-)
Po nocy wcale nie było lepiej. Opuchięta zostałam do porodu. Potem, przez 2 tyg. po porodzie, strasznie się pociłam, szczególnie nocami, aż koszule zmieniałam:szok:... musiała ujść ze mnie ta woda.
Powodzenia i lekkiego porodu życzę :-)
 
Też mam ten problem ze spuchniętymi nogami. Początkowo myślałam, że to dotyczy kobiet, które mają końcówkę ciąży na lato, ale jak widać nie tylko. Ja mam termin na 3 marca 09. W 4 mies. zaczęły mi puchnąć palce u rąk - myślałam, że obrączki już nie zdejmę, potem w nocy zaczęły mi bardzo drętwieć palce i tak już pozostało (ale tylko w nocy, gdy nimi nie ruszam), a w 30 tyg. nagle spuchły mi nogi - już kozaków nie założę (nawet w laczkach ledwo się mieszczę), a po nocy opuchlizna trochę schodzi. I picie wody tu wcale się nie sprawdza, bo wypijam codziennie przynajmniej 2 litry wody.
Nie ma co się martwić. Mój gin. mówi, że to normalne. Jak widać niektóre z nas muszą przez to przejść.
 
Moje nozki zaczely puchnac pod koniec 9 miesiaca ale dodam ze mam tez spuchniete palce u rak i twarz :frown: Do terminu zostalo mi 6 dni i mam nadzieje ze po porodzie wszystko wroci do normy:rolleyes:
glitteryourway-9f74f32c.gif
 
Dziewczyny- od dwóch tygdni codzinnie z rana puchną mi dłonie, czasem tak, ze aż bolą mnei kosci palców. W czasie dnia jak ruszam rękoma opuchlizna schodzi, ale jeśli mnie nimi rusza znowu czuje ten ból.

Poza tym od dwóch dniach wstaję z opuchniętymi powiekami i nosem- wyglaam jak nie ja.Opuchlizna schodzi po jakiejść godzinie cłąkowiecie i nie wraca w czasie dnia.


Stopy puchną mi najmniej tylko jak długo siedzę i po godzinie tez jest ok jak położe stopy wyżej.


Ciśnienie mam raczej ok 130/80 lub mniej- choć czasem mam 139/70 lub raz miałam 148/81 ale mam elektroniczny ciśnienieomierz i arytmię, która moze powodowac ,ze pokazuje on błędny wynik. u lekrza nigdy wieksze nie było niż 130/ 80. Dzisiaj odebrałam wynik moczu i białka nie ma. Czy wtakim razie ejst wsyztsko ok. czy któraś też tak puchła na twrzy i dłoniach>?
 
a ale w moczu ine zrobiono mi tal zwanego osadu moczu- poprzednio zrobiono. Bo białko gdzie ma wyjsc w moczu czy wtym osadzie. Dziękuje pięknie za odpowiedzi:)
 
reklama
Nie napisałaś w którym tygodniu ciąży jesteś a szkoda.

Wszelakie opuchnięcia i obrzęki w ciąży to raczej normalna sprawa... ale do jakiegoś czasu. Bo jak już puchną ręce do stopnia bólu i twarz to nie jest dobrze. Jak na moje doświadczenie ciśnieniowe to lekarz jednak powinien Ci je troszkę obniżyć...
I dziwię się w sumie że Twój lekarz tego nie zauważa i nie robi nic by Ci pomóc. Bo przecież może dojść do zatrucia ciążowego.
 
Do góry