reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obrzęki w ciąży

obrzękom w ciąży zawsze należy się przyjrzeć i nie lekceważyć ich, choć są one częstą dolegliwością szczególnie pod koniec ciąży. mogą jednak, choć dużo rzadziej być objawem że coś się dzieje nie tak, więc nie można ich lekceważyć. najlepiej powiedzieć o nich swojemu lekarzowi, skieruje na odpowiednie badania. oprócz białka w moczu dobrze jest sprawdzić mocznik, kreatyninę, jony i takie tam- bada się te parametry z krwi, ale poza standardową morfologią, dlatego niech lekarz ci napisze co masz mieć zbadane.
ja jestem teraz w 36 tc i też mocno puchnę, ale już porobiłam badania i jestem spokojna, że to tylko obrzęki ciążowe, dokuczliwe ale niegroźne. mam spuchnięte ręce, może nie bolą, ale nie mogę zacisnąć dłoni w pięść, nogi gł.stopy mam jak parówki, bywa że mojej kostki nie widać, a czasami puchnie mi też twarz. rano te obrzęki są słabsze, ale szybko się nasilają.
na twoim miejscu sprawdziłabym jak to jest u ciebie, oby wszystko było ok,będziesz przynajmniej puchła sobie ze spokojną głową i bez nerwów:)
 
reklama
34 tydzień- u mnei po rękach to nie widac ,ze mam spuchnięte tylko ja czuję. Po twarzy widać, ale tak jak napisąłam do godziny po przebudzeniu.
 
Dziewczyny, czy wam też zostaje takie dolek po naciśnięciu
spuchniętej stopy- chodzi mi o to że naciskacie palcem spuchnięcie ,
liczycie do 5 i co zostaje wam taki dołek?
 
ja miałam tak na samej końcówce ciąży i 2 tygodnie po porodzie. Tyle ze ja miałam duże obrzeki, oraz nadcisnienie w ciazy, przy końcu dopiero.
Mierz sobie ciśnienie najlepiej. do 140/90 jest w normie, jak wyzej to pędź do lekarza..-nadciśnienie to częsta przypadłość przy obrzekach, a wtedy tez sie niestety dużo przybiera czesto na wadze.

Na szczescie zeszło po jakichś 3 tygodniach-tzn obrzeki
 
cśnienie mam w normie 130/80 albo mniej......białko w czwartek miałąm ok , dzisiaj powtorzyłam , ale takie dołki Wam zostają?
 
mi zostawaly ;-( i co najdziwniejsze obrzeki mialam przed poludniem a nie wieczorem...
tak jak pisaly dziewczyny - musisz monitorowac cisnienie krwi i bialko w moczu bo moze to byc zatrucie ciazowe (ale nie musi - ja puchlam i mialam bialko w moczu ale cosnienie bylo OK)
powodzenia ;-)
 
dziś chodzę dzisiaj i stopy nie sa spuchnięte................tylko palce u dłoni i rano przez pól godzinki po wstaniu oczy i nos.....ciśnienie ok!
 
reklama
Do góry