reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obrzęki w ciąży

u mnie nie bylo to zwiazane z chodzeniem... puchlam i tyle - na lezaco tez (a tylko na wizyty ordynatorskie nogi mialam nizej niz glowa)
 
reklama
Suzou1971 -Te dołki to normalne jak się puchnie , nie tylko w ciąży, będą Ci zostawać bo skóra nie ma takiej sprężystości a w nogach jest dużo wody dlatego tak się dzieje...ale ważne to co pisały inne dziewczyny - ciśnienie i badania moczu - Ja też puchłam jak byłam w ciąży zwłaszcza już pod koniec - musisz być pod stałą kontrolą, dużo leż z nogami u góry, jedz dużo wołowiny, ograniczaj spożywanie soli...A nie masz zastoju na nerkach ? Mnie ginekolog podczas wizyt robił też usg nerek, patrzył czy nie ma zastoju...
 
tego nie wiem, ale nie sądzę- siku robię co godzinę..............stopy wróciły do siebie, twarz rano tylko leciutko opuchnięta... nie moge wpadac w panikę.....bo ja już mam jedną taka dolegliwość ciążową, która mi bardzo ciązy i to wystarczy.......Jest to arytmia serca.....wolałabym już byc jak słonik spuchnięta:(
 
Suzou1981 ja podobnie jak Kamuzo zrobilabym badania w kierunku nerek. mam sasiadke ktorej w ciazy strasznie puchly nogi i wlasnie jak nacisnela palcem to zostawal taki dolek. ona miala wlasnie problemy z nerkami. nie znam szczegolow niestety.
a doraznie na spuchniete nogi moj gin zalecil mi kupno veno-spray.
 
hej ja jestem w 30 tyg ciąży i tez bardzo mi puchły nogi, miałam dobre cisnienie, białka brak na szczescie, ale za to przypałętala mi się cukrzyca ciążowa i dzieki niej nie mam juz opuchnietych rak nog czy twarzy, bo bedąc na diecie wszystko sie unormowało. musicie duzo pic wody, odpoczywac z nogami powyzej serca, a jak cos to mała dietka cukrzycowa nie zaszkodzi a tylko moze pomoc (w skrocie 5-6 posiłków dziennie, bez białego pieczywa, słodyczy, mało ziemniakow, miesko gotowane lub duszone pieczone ale smazone odradzam choc oczywiscie czasem mozna , duzo kasz i razowego chlebka, owoce i warzywa do kazdego posiłku, porcje mniejsze a czesciej) :-)
 
mam lekko spuchnięte nogi, ae dołek pozostaje od połowy piszczela, przy wew kostce, i na stopie.....ja już nie wiem:(
 
jeśli to nerki to juz kurcze wsyztsko mi wysiada- nerki, serce...płakać się chce..............ale tu dziewczyny piszą ,ze trż maja taki dołek...wiec moze to normalne, a u tamtej znajomej to zbieg okolicznosći.............
 
Suzou ja miałam tak w pierwszej ciąży i byłam na obserwacji w szpitalu bo wyniki poszły w dół (w 7 miesiacu ciąży) byłam bardzo spuchnięta (butów nie mogłam żadnych włożyć :-(, 3 podbródki i straciłam czucie w opuchnietych palcach) po paru dniach mnie puscili choć żadnej poprawy nie było - no i wszystko dobrze sie skończyło :-)
 
Hmm, ale przez te dołki byłas w szpitalu, które zostawałay, czy przez to że byąłś bardzo spuchnięta, bo ja ne ejstem bardzo spuchnięta tylko mi te dołki zostają................
 
reklama
Ratunku!!! Jestem w 5 piątym miesiącu ciąży i strasznie mi puchną stopy. Dla jasności przytyłam tylko 5 kilo i mieszkam w Szkocji gdzie nie ma upałów. Położna mi powiedziała,że to może być z powodu anemii. No,ale raczej spuchnięte stopy nie należa do objawów anemii.
 
Do góry