reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obrzęki w ciąży

Witajcie dziewczynki!!!! Opuchnięte stopy to horror!!!! Choc ja na szczęście nie odczuwam tego, a jestem w * m-cu - i oby nie dokuczała mi opuchlizna. Niewiele jest porad jak sobie radzić z opuchlizna jesli dopadnie, napewno nogi wyżej trzymac niz głowa, nosić bezuciskowe skarpetki. Paradoksalnie nalezy pić dużżżooo wody (nawet do 4,5 l dziennie. )pomaga to oczyszczac organizm z toksyn, które sie gromadza w organiźmie i powodują obrzeki. A jesli obrzeki związane sa z nagłemu przyrostowi ciała to potrzeban jest kosultacja z lekarzem. Pozdrawiam
 
reklama
a może zmierz cisnienie i sprawdz ile masz, ja do konca 7 m-ca mogłam chodzic w szpilkach teraz mam nogi jak słon, mowią że to normalka o ile nie rosnie Ci cisnienie i nie puchną tez rece i twarz. Opuchniete ciało może swiadczyc o zatruciu ciążowym, ale tez o tym ze woda sie zatrzymuje w organizmie z powodu np upałów.
 
Mi puchnie jedna :/ ale CAŁA :/ mam skierowanie do Neurologa bo to nie jest u mnie żaden z objawów ciąży czy coś związanego z krążeniem :/

Pozdrawiam A.K.
 
Ratunku!!! Jestem w 5 piątym miesiącu ciąży i strasznie mi puchną stopy. Dla jasności przytyłam tylko 5 kilo i mieszkam w Szkocji gdzie nie ma upałów. Położna mi powiedziała,że to może być z powodu anemii. No,ale raczej spuchnięte stopy nie należa do objawów anemii.
Mnie mój lekarz uratował dietą. Chodziłam opuchnięta przez 2 tygodnie. Po zmianie diety w przeciągu 3 dni!!! obrzęki ustąpiły.
Spróbuj diety bogatej w białko (jogurty naturalne, maślanka BEZ CUKRU) kategorycznie zrezygnuj ze słodyczy i tłustych potraw - szczególnie smażonych, niektóre owoce też są niewskazane np. arbuzy a z warzyw np. gotowana marchewka . Soki z kartonu też be - chyba, że masz pewność, że są bez dodatku cukru.
Jedz dużo świeżych warzyw, pełnoziarniste pieczywo (ale nie za dużo), chude mięso np. pierś z kurczaka, chude wędliny. Zrezygnuj też z produktów mącznych (makarony itp.)
Ja od 7 miesiąca jadę na maślankach, jogurtach naturalnych, płatkach pełnoziarnistych i piersi z kurczaka. Jem bardzo dużo pomidorów i sałaty, no i tego co akurat jest pod ręką i dozwolone (ogórki, rzodkiewki do niedawna truskawki). Jak na razie opuchlizna nie wróciła i czuję się świetnie a termin już za 3 tygodnie i upały u nas koszmarne.
Oczywiście w Twoim przypadku dieta może nie być rozwiązaniem, także tak czy siak koniecznie idź do lekarza. Opuchlizna może świadczyć o różnych paskudztwach z zatruciem ciążowym włącznie. Więc lepiej dmuchać na zimne :)
I to nieprawda, że będąc w ciąży jesteśmy na nią skazane!!! Wcale tak być nie musi!!!
Pozdrawiam,
E.
 
to moja stopa, jak ją wczoraj zobaczyłam to się przeraziłam, ja w zyciu takich stop nie miałam jutro idę na badanie krwi i moczu zrobie tez białko niech sprawdzą bo jestem troche przerazona:-( a nogi mam spuchniete całą dobę po nocy nie schodzi opuchlizna. cisnienie w normie, ale czytałam ze objawem zatrucia może być tylko opuchlizna i białkomocz. waga niecałe 11kg a to 38 tydz, wiec chyba nie jest zle. ale boję się wyników, oby do jutra do 17 i wszystko się wyjaśni.
 

Załączniki

  • DSC02639.JPG
    DSC02639.JPG
    26,2 KB · Wyświetleń: 1 176
Beata26 moje nogi wyglądają tak samo!:szok: Masakra. Dzisiaj już myślałam, czy nie jechać do szpitala, bo ciężko mi nawet zginać nogi jak chodzę... Leżę cały czas z nogami w górze, ale to niewiele daje. Do terminu został mi tydzień, więc pocieszam się, że tyle wytrzymam :tak:

Effita- to spróbuję z tą dietą. Chociaż moja jest bardzo podobna, to jutro kupię maślankę i sok pomidorowy itp. Może to coś da:tak:

Nessi- a co lekarz Ci powiedział? Czego jeszcze to może być objaw? Martwię się też trochę, żeby Maleństwu to nie zaszkodziło:-(
 
moja babcia stwierdziła, że to nie są nogi opuchnięte tylko tłuste!!! szok, strasznie się zdenerwowałam ale nie warto było cokolwiek mowić i przekonywać.
 
dziewczyny,czy któraś z was w ciąży borykała/boryka się z problemem bolących rąk i nóg?
u mnie problem jest z lewa ręką-boli mnie,drętwieje i dłoń jest jakby opuchnięta,czuję jakbym nie miała sił w tej łapce.dodatkowo puchną mi nogi-nad kostkami i w łydkach,tez powodując ból.ręka jest baaardzo ciepła i strasznie powyłaziły na niej żyły.pójdę zapytać kardiologa,ale dopiero po niedzieli niestety...
wiecie coś na temat takich dolegliwości?a fakt,że mam gęstą krew może mieć na to wpływ?
dziękuje za ewentualne odpowiedzi:-):-):-)
 
mam to samo. od ponad 4 tygodni. dretwieje mi prawa reka. odczuwam to caly dzien. nie ma na to ratunku niestety :) z czasem minie ;) napisz mi prosze na priv jak wkleic takie suwaczki jak masz u siebie ? :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry