reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obrzęki w ciąży

Dołączył(a)
11 Styczeń 2008
Postów
9
Proszę o pomoc: jestem w 9tym miesiącu, mam problem z opuchniętymi stopami. Mój lekarz przepisał mi tabletki na zbicie ciśnienia ponieważ uznał, że to może byc przyczyną opuchnięcia. Proszę o jakieś domowe sposoby na radzenie sobie z tym problemem. z góry dzięki. Sylwia G.
 
reklama
Sylwia to chyba już taki urok tych ostatnich dni ciąży... ja mam termin za 2 dni a nogi jak u słonicy...:crazy: niektóre kobiety tak reagują na ciepło, zatrzymywanie się wody w organiźmie. Ja dostałam tabletki na odwodnienie (furosemid) ale szczerze mówiąc efekt jest znikomy, rada chyba tylko jedna, jak najwięcej leżeć z nogami uniesionymi do góry, możesz sobie pomoczyć nogi w misce z zimną wodą i stosować żele chłodzące do stóp, unikać długiego stania. Ja dodatkowo wmuszam w siebie sok pomidorowy bo oczyszcza podobno z toksyn, no i nie pozostaje nic tylko czekać na poród i opuchlizna zejdzie... ;-)
 
sylwia-Musisz czekać do porodu to chyba jedyne wyjście.Ja urodziłam w sierpniu zeszłego roku a przez ostatnie 1,5 miesiąca miałam taką opuchliznę że mój mąż stwierdził że mam stopy jak Shrek.Starałam się jak najwięcej leżeć z nogami do góry ale to niewiele pomagało.
 
U mnie też pod koniec ciąży nogi wyglądały jak słoniowe:szok::szok::szok:.Ja przeleżałam całą ciążę i też miałam kłopoty z ciśnieniem,brałam leki na odwodnienie ale to niewiele pomogło.Jeszcze po cesarce miałam długo opuchnięte nogi -jakieś dwa tygodnie.Niestety taki urok ciężarnych kobitek:tak::tak::tak:.Sylwia-głowa do góry i nóżki też;-);-);-) a będzie dobrze:-):-):-)
 
no niestety nie ma na to zbytnio rady możesz trzymać nogi trochę wyżej leżąc podkładaj poduszke lub dwie to trochę odciąży nogi ale opuchlizna zejdzie dopiero w kilka dni po porodzie:baffled: ja miałam tak opuchnięte nogi że jeszcze przez tydzień po porodzie n ie widziałam swoich kostek
może jeszcze jakieś okłady zimne pomogą
 
Dziewkuje Wszystkim Za Dobre Rady I Z Całą Pewnoscia Bede Z Nich Korzystac:-d Jako Przeszła Mama Mam Wiele Obaw Przed Porodem. Boje Sie Ze Nie Bede Umiała Rozpoznac "tych Boli" :-( Jak One Wygladaja? Moj Lekarz Mowi Ze Z Kazdym Bolem Ktory Mnie Zaniepokoi Moge Do Niego Zadzwonic Lub Udac Sie Do Szpitala Ale Ja Nie Chce Wyjsc Na Panikare Ktora Z Byle Bolem Leci Do Szpitala.prosze Pomozcie Jak Wygladaja Wlasnie "te Bole"
 
o kurcze napewno będziesz wiedziała jak już skurcze przyjdą to nie da się ich z niczym innym pomylić boli w krzyżu i sparwdzaj inne ojawy może odejść czop śluzowy więc w toalecie zawsze patrz na to co zrobiłaś:-D moga odejść wody ale niekoniecznie tak nagle jak na filmach mogą się sączyć powoli napewno obniży sie brzuch dosyć znacząco
trzymaj się cieplutko i niue panikuj wszystk będzie dobrze to tylko na początku tak strasznie wygląda potem to już sama radość:-)
 
Zgadzam sie z grzechotką:) Tego bólu nie da się nie rozpoznać... A co do nóg... to ja jestem w siódmym miesiącu i już moje nogi zaczynają puchnąć... A jeszcze prawie trzy miesiące - i to te najcieplejsze. Nigdy nie przepadałam za upałami, ale teraz to podwójnie. Ja w poprzedniej ciąży też dostałam od lekarki furosemid i jakoś przetrwałam. A teraz jeszcze staram się je wyżej trzymać i tyle... Mi do tego strasznie dokuczają skurcze łydek. W nocy budzę się i tak się kręcę, że mąż też się budzi i masuje mi nogi. Czasem pozwala mi to zasnąć, a czasem... lepiej nie mówić:) Uroki ciąży:)
 
Ciesze Sie Ze Ktos Wpadl Na Pomysl Zalozenia Tego Forum I Dzieki Ze Moge Liczyc Na Wasze Wsparcie I Rade Bo Jestem Potwornie Przestraszona I W Ciazy Zrobilam Sie Potworna Panikara Moj Maz Twierdzi Ze Mnie Nie Poznaje Ale Rozumie Ze To Te Hormony. Jeszcze Raz Wielkie Dzieki I Tzrymajcie Sie!!!


A Tobie Doga Kantadesko Zycze Chlodnego Lata Albo Sprawnego Wiatraka.
 
reklama
Hej Zawsze myslałam ze nogi spuchniete w ciazy to normalne , jednak trudno uznac za normalne fakt ze mam TYLKO jedna noge spuchnieta - miałyscie taki problem? Ja tak mam od dwóch dni i raczej jutro pojde do lekarza z tym bo sie zaczynam martwic Dodam ze jstem w 24 tygodniu ciazy
 
Do góry