reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obserwacja temperatury

Fionka91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
66
Witam,

Postanowiłam od tego cyklu obserwować temperaturę. Poza kolejny w dniu spodziewanej miesiączki wielkie rozczarowanie i jedna kreska na teście, aczkolwiek @ jeszcze nie przyszła, ale pewnie przyjdzie za dzień lub dwa :/

Czy macie jakieś doświadczenia z mierzenia temp ? Kupiłam termometr z microlife (polecony przez położna)
 
reklama
Witam,

Postanowiłam od tego cyklu obserwować temperaturę. Poza kolejny w dniu spodziewanej miesiączki wielkie rozczarowanie i jedna kreska na teście, aczkolwiek @ jeszcze nie przyszła, ale pewnie przyjdzie za dzień lub dwa :/

Czy macie jakieś doświadczenia z mierzenia temp ? Kupiłam termometr z microlife (polecony przez położna)
Rano po przebudzeniu o tej samej porze (no plus minus 30min ale lepiej o tej samej), mierzymy na śluzówce czyli usta - pilnować by miejsce było to samo- pochwa lub odbyt. Nie zmieniamy miejsca pomiaru i termometru podczas trwania cyklu.
Warto potrzymac nieco dłużej niż pokazuje sygnał termometru.

Co do interpretacji to może później jak już pomierzysz ;)

Żeby obraz był jak najbardziej pełny warto notować także śluz.
 
A warto zapisywac tez śluz przy okazji ? Mam jeszcze cicha malutka nadzieje ze dzisiaj test mnie oszukał i jednak może będą dwie kreski, bo @ nie przyszła i póki co nie czuje żeby miała przyjść ... w Pt mój partner wybiera się na badania chłopców ... ja wg gin mam wszystko Ok i po ustabilizowaniu prolaktyny nie ma się do czego doczepić już.
 
A warto zapisywac tez śluz przy okazji ? Mam jeszcze cicha malutka nadzieje ze dzisiaj test mnie oszukał i jednak może będą dwie kreski, bo @ nie przyszła i póki co nie czuje żeby miała przyjść ... w Pt mój partner wybiera się na badania chłopców ... ja wg gin mam wszystko Ok i po ustabilizowaniu prolaktyny nie ma się do czego doczepić już.
Warto. A jak jeszcze szyjkę potrafisz to już wogóle ;)
 
Mam nadzieje ze to coś pomoże, aczkolwiek teraz miałam monitoring i było wycelowane i chyba nie pyklo :( @ 9 czerwca, 10dc pęcherzyk 10 cm, 16dc ból po lewej stronie gdzie był pęcherzyk, 18dc usg i wykazane ze nieregularny kształt zmniejszonego pęcherzyka - jak po owulacji. Przytulanko 14dc, 16 dc i 18dc ... dzisiaj ma być @ i póki co nic a test pokazał jedna kreskę :(
 
1. Zapoznaj się z metodami np. angielska, niemiecka, Rotzera itp.
Zadycyduj, która dla Ciebie, naucz się jej i wg niej prowadź i interpretuj wykres.
2. Bądź spektakularna:przed wstaniem (bywa, że nke zaburza u mnie tak było), to samo miejsce i czas, ten sam termometr. Śluz i objaw dodatkowy np. szyjka to bardzo bardzo ważna rzecz.
3. Notuj od razu po zamrzeniu.

Powodzenia!
 
reklama
Mam nadzieje ze to coś pomoże, aczkolwiek teraz miałam monitoring i było wycelowane i chyba nie pyklo :( @ 9 czerwca, 10dc pęcherzyk 10 cm, 16dc ból po lewej stronie gdzie był pęcherzyk, 18dc usg i wykazane ze nieregularny kształt zmniejszonego pęcherzyka - jak po owulacji. Przytulanko 14dc, 16 dc i 18dc ... dzisiaj ma być @ i póki co nic a test pokazał jedna kreskę :(
A był płyn w zatoce Douglasa? Bo to on świadczy o odbytej owulacji.
 
reklama
Do góry