reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obumarcie ciąży

melka1430

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Luty 2017
Postów
47
Witam. Jestem w 15 tyg ciąży. Od kilku dni mam dziwne objawy. Lepiej śpię w nocy, gdzie ostatnio nie mogłam zasnąć i miałam ból nóg. Ciagle się przebudzalam i zwracałam uwagę na brzuszek. A teraz śpię normalnie jak przed ciąża. Do tego sutki zrobiły się bledsze i mam wrażenie luźnej pochwy. Przyjmuje progesteron dopochwowo i zawsze ciężko miałam go włożyć a teraz kilka placów by mi weszło :( brzuszek jest miękki a był taki lekko napięty. Czy to może być obumarcie. Gdzie jechać ? Mój lekarz z kliniki mnie dziś nie przyjmie a w szpitalu boje się ze mnie odeślą jak usłyszą ze nie mam boli brzucha i nie krwawie. Proszę o pomoc nie wiem co robic
 
reklama
Myślę, że panikujesz. Jeszcze sporo czasu do porodu, więc wyluzuj troszkę, wiele przed tobą 😂
Mimo wszystko ja bym pojechała na IP bo nie mogą odmówić Ci pomocy, jeśli tak się jednak stanie rządaj odmowy na piśmie.
Na pewno nie będą spieszyć się ze zbadaniem Cię bo nie masz stanu zagrażającego ciąży, więc możesz sobie po prostu tam zwyczajnie chwilę posiedzieć.
Nie jestem zwolenniczką tego typu rozwiązań, ale możesz powiedzieć, że martwisz się bo właśnie boli Cię brzuch, masz zanik objawów ciążowych a bierzesz proga i się martwisz.
 
Tez uważam ze panikujesz , nie stresuj się, bo to nie pomaga , co chwilę będzie się coś zmieniać, a Ty osiwiejesz, do porody jak będziesz tak reagować, ja też się stresowałam i czekałam od wizyty do wizyty , I zawsze było ok
 
Ja dodam tylko od siebie. Autorko jak już sprawdzićsvsz co z dzidzia to postaraj sie juz wiecej nie czytac przykrych historii a czytane objawy przypisywac sobie. To tylko nakręca.. Tak dziala ludzka psychika. A prawdą jest ze zmiany które nastapily u ciebie nie muszą świadczyć o niczym złym. Im dalej w ciąży tym może być inaczej. A ten 2 trymestr z reguły bywa najlaskawszy.
 
Jestem w 15tygodniu właśnie. U mnie to samo.. Od paru dni czuje się super. Mam ochotę jeść gdzie nie dawałam rady.. Od paru dni super się czuję.. Ale jestesmy w 2trymestrze.. Objawy zanikają. I w tym miesiącu mamy prawo czuć się świetnie. Później znowu zacznie nas coś boleć albo będzie zmęczenie.
Jeżeli się martwisz jedz do lekarza szybciej niech sprawdzi.. Ja na taką panikę polecam detektor tętna.. Gdy mam czarne myśli słucham bicia serca dziecka..
 
dokładnie, jesli jesteś typem panikary (jak ja, doskonale Cie rozumiem) to koniecznie zaopatrz sie w detektor tętna płodu. Niewielki wypadek a bedziesz spokojniejsza.
 
Myślę że na spokojnie. Tak obiektywnie nic złego się nie dzieje. Nie masz żadnych objawów które wskazywałyby na obumarcie ciąży. Jeśli Ci to jednak nie daje spokoju to jedź sprawdzić do szpitala (czasami jest to tylko przeczucie że coś jest nie tak i pewnie w jakichś tam niewielu przypadkach to się potwierdza). Jeśli będzie jednak wszystko dobrze to zapamiętaj ten moment i następnym razem jedź tylko jeśli masz bardzo silny ból,krwawisz ale przez dłuższy czas nie czujesz ruchów w ostatnich miesiącach ciąży. Pamiętaj że tam próbują się dostać (na IP) też właśnie te Dziewczyny z tymi groźnymi objawami;)
 
reklama
Może jedz na sor?? Powiedz im jaka sytuacja.. Powinni oni Cię zbadać.. Może dzidzia się schowała?.
 
Do góry