reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oby nie za wczesnie- Fenoterol

MamaDominika

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Październik 2006
Postów
19
.. Chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej o dolegliwosciach zwiazanych mozliwoascia przedwczesnego porodu..jelsi ktoras z Was wie cos na ten temat to piszcie..;-)
Ja od 3 tygodni jestem niewolnica fenoterolu poczatkowo skutki jakie ten lek wywoluje doprowadzaly mnie do szalu:szok: drzenie .. pocenie sie bicie serca .. ale juz jest ok i sie przyzwyczailam .. jednak mimo wszytko nadal mam skurcze czy to normalne ?
 
reklama
Hej, ja z grudniówek - od 32 tygodnia brałam cordafen od skurczy - trochę mi wyhamowały, ale i tak przez cały czas czułam skurcze i skurczyki. Teraz już cordafen mam odstawiony i czekam na poród.
A dolegliwości miałam podobne - drżenie, kołatanie serca, osłabienie - po kilku dniach również przeszło.
Tak więc łykaj fenoterol i nie przejmuj sie - jeśli są to niebolesne skurcze, to nic strasznego się nie dzieje. Jesli zaczęłyby się nasilać lub być dosć bolesne - wtedy trzeba powiadomić lekarza.
Pozdrawiam.
 
Dziekuje Dita :) pewnie masz racje ... zreszta przy ciaży wyolbrzymia sie niektóre dolegliwosci ze wzgledu na róznego rodzaju leki:) mam nadzieje ze wyolbrzymiam . a we wtorek mam gina wiec sie okaze .pozdrawiam Cie goraco..
 
MamoDominika! Ja od 20 tyg miałam skurcze,bolesne. Najpierw brałam fenoterol (bardzo nieprzyjemne wrażenia po nim) a potem lekarz zmienił na No-spe i scopolan. I tak dojechałam na lekach to 36 tyg a w 38 urodził się Marcinek. Niestety skurcze (zarówno te bezbolesne jak i bardzo bolące aż zatykające dech w piersuach) miałam cały czas mimo leków ale dzięki stałemu monitorowaniu nie było potrzeby zamiany na fenoterol który bardzo źle znosiłam. Nie martw się na zapas, łykaj leki napewno bedzie dobrze. Powodzenia.
 
Ja jestem od 6 miesięcy na zwolnieniu lekarskim, a conajmniej od 2 z zagrozeniem przedwczesnym porodem. Również biorę Fenoterol w dawkach 4x1/2 tabletki. W sumie co 6 godzin. Do tego jako oslona na serce (wlaśnie przed drżeniem, poceniem się itp.) biorę Isoptin 40 + nospa. Te dwie tabletki biorę na 15 min przed połknięciem 1/2 Fenoterolu. Tak to podobno się bierze.
I nie mam zadnych dolegliwości związanych z fenoterolem. Oczywiscie nie ćwicze fizycznie w szkole rodzenia, a skurcze minęły..

Mamo Dominika - uszy do góry! już blizej niz dalej!
 
Dziewczyny gratuluje wam serdecznie waszych pociech... i dziekuje za wsparcie...... naprawde ciesze sie ze trafilam na to forum .. poniewaz kiedy cos mnie niepokoi zawsze moge Was o to zapyatac... DZIEKUJĘ! :D
 
czy moze któraś z Was cos wie na temat problemów z zakrótką szyjką macicy ... i np w takim 33 tc ile powinna miec cm ?
 
Mama Dominika nie odpowiem ci na żadne z tych pytań, bo nic nie wiem na ten temat, ale wiem, że to forum to świetna sprawa :tak: Dziewczyny są bardzo fajne i świetnie się ze sobą zżyłyśmy. Jak mamy z czymś problem albo po prostu kiepski dzień, to piszemy o tym, a reszta pociesza i wspiera. To jest coś cudownego :-D :laugh2:
 
reklama
Do góry