reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obywatelstwo uk

Dołączył(a)
8 Luty 2013
Postów
6
hej orientuje sie ktos czy po urodzeniu dziecka ma ono automatycznie obywatelstwo uk czy sa jakies wymogi do spelnienia. dzieki za pomoc
 
reklama
nie wiem jak z obywatelstwem ale wiem ze dziecko moze dostac angielski paszport pod warunkiem ze rodzice udokumentuja ze sa tu dluzej jakl 5 lat np. przez P60 :)
 
Dziecko ma obywatelstwo polskie, rodzice mogą starać się o status rezydenta po roku i następnie po pięciu latach o zmianę obywatelstwa jeżeli zdadzą egzamin z wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz nie mieli konfliktów z prawem.
Z automatu to tutaj nic nie ma :-D
 
Mój Filipek ogólnie dostał tydzien temu nowiutki angielski paszport a oboje jestesmy polakami i nie staralismy sie o obywatelstwo :p poprostu udokumentowalismy oboje im ze jestesmy tu dluzej jak 5 lat i bez zadnych problemów dostal paszport :) potrzebowalismy tez podpis osoby ktora posiada angielski paszport ktora zna nas dluzej jak 2 lata ale musi to bys taka osoba jak : nauczyciel, lekarz , itp ... w naszym przypadku to byl nasz lekarz z przychodni ;)
 
Dziewczyny coś mi tu nie wydaje ze jest tak jak piszecie.
Z tego co sie orientuje a uczyłam sie o tym kilka lat na studiach. Dziecko dostaje z autoamtu obywatelstwo z rejonu urodzenia pod warunkiem ze rodzic jest przynajmniej rezydentem danego kraju. Wg prawa angielskiego działa automat - rezydent dostaje sie zwyczajowo po 5 latach przebywania i opłacania podatków. ( nie mówie o obywatelstwie). Jednak jesli chcemy miec to na papierze to nalezy o to wnioskować.
Czyli dziecko rezydenta urodzonego w uk jest anglikiem i nie jest polakiem.
Rejestrując dziecko w urzedzie stanu cywilnego w pl dopiero dostaje obywatelstwo polskie.

Nie umiem powiedziec czy traci obywatelstwo angielskie... ale to trzeba było by sprawdzić w dyrektywach unijnych.
 
Mojej kolezanki syn ma dwa obywatelstwa,Polskie i angielskie. Angielski bo jego tata jesy obywatelem uk,a jak bylam z malym w Polsce i zarejestrowala go w urzedzie stanu cywilnego,to maly dostal tez obywatelstwo Polskie,wiec chyba mozna miec dwa. Nawet nieraz w jakich papierach do wypelnienia np w rejestracji do gp jest pytanie jakie masz obywatestwo i czy tylko jedno.
 
no wlasnie Landrynka ja tu mam problem , bo z jednej strony slyszalam ze jesli sienie zrzekniemy obywatelstwa dla malej w cizgu 3 miesi po urodzeniu to ona ma obuwateltwo polskie mysmy tego nie zrobili, nikt nie bedzie jezdzilo nigdzie w 2 miesiace po porodzie z dzieckiem bez dokumentow, a z drugiej strony mamy paszport i angielski dla niej i polski, ale w polsce nie zamierzam jej rejestrowac, za duzo zalatwiania. czyli jak to naprawde jest to dalje nie wiem:no:. w pl paszporcie obywatelstow polskie w angielsim angileskie :crazy:
 
az zadzwoniłam do urzedu...
Wiec kazdy moze miec tyle obywatelstw ile mu sie nalezy.
Ale skladajac wniosek o kolejny paszport trzeba podac dane ze sie ma obywatelstwo innego kraju
I w obu paszportach nalezy miec wpisane polsko angielskie.
 
az zadzwoniłam do urzedu...
Wiec kazdy moze miec tyle obywatelstw ile mu sie nalezy.
Ale skladajac wniosek o kolejny paszport trzeba podac dane ze sie ma obywatelstwo innego kraju
I w obu paszportach nalezy miec wpisane polsko angielskie.
A moja nie ma. I co teraz. Pewnie przy następnym podam. Ale nawet nie pamiętam rubryki na to
 
reklama
Z tego co pamietam we wniosku angielskim jest czy posiadasz inny digital passport?
I trzeba tam wpisać. Pewnie będą prosić o potwierdzenie 2 obywatelstwa paszportem. Nie przyjmowałam zadnego takiego wniosku. Wiec nie sprawdzałam w instrukcji:p a szkoda.
Napewno mojemu młodemu bede załatwiać tylko jedno obywatelstwo. tylko angielskie. Nie chce polskiego dla niego...
Zresztą potem reszte czeka zmiana dokumentow:)
Zobaczymy ile bedzie trzeba wypełniac papierów.
Pochwale sie za rok co wyjdzie z tego mojego załatwiania:)
 
Do góry