reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ocena dziąsełek - - > ząbkowanie?

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Witajcie doświadczone mamusie 🖐️
Proszę o interepracje zdjęcia, czy u mojego synka zaczyna się proces zabkowania?
Synka od dwóch tygodni ciężko przystawic do piersi, mało je, nie chce ssać.
Dziekuje 🌷
 

Załączniki

  • Screenshot_20201109-083104.jpg
    Screenshot_20201109-083104.jpg
    68,4 KB · Wyświetleń: 205
reklama
Ząbkowanie może męczyć dziecko bardzo długo. Typowo wychodzą pierwsze jedynki na dole więc szukałabym tam oznak. Niektóre dzieci mają napuchnięte dziąsła, inne tylko takie jakby kreseczki które z czasem wyglądają jak przecięte i wtedy przebija się zabek
U nas wyglądało to tak, na pięć miesięcy i dwa tygodnie dokladnie.
Dziękuję 🌷
Jutro mam wizytę u pediatry, to też podpytam. Martwi mnie to, że mało je (tygodniowo przybiera 100). Jedynie jak zasypia to mogę dać cyca i je nieświadomie 🤷‍♀️
 
reklama
U corki cały czas tak wyglądały dziąsła. Pierwszy ząb wyszedł kiedy miała 11 miesięcy.

Nie było opuchlizny tylko właśnie tak pękło dziąsło na dole jak na zdjęciu wyżej.
 
Tylko właśnie zauważyłam, że te wypuklosci są na górze a nie na dole. Jak radzić sobie z tym, że syn nie chce ssać? Jak długo to może potrwać? ☹ Smarować czymś?
Dziękuję 🌷
Możesz smarować np Dentinox , Camilla ale moim zdaniem to nic nie daje. Spróbuj tamtum Verde to trochę uśmierza ból i wtedy przystawiaj do piersi czy daj butelkę. Ja karmiłam głównie na śpiocha bo inaczej moje dziecko potrafiło cały dzień nie jeść. Chodź trudno uspać dziecko głodne
 
reklama
Do góry