reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ochrona a umowa na czas określony

agulek80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2010
Postów
1 246
Miasto
Okolice W-wy
Witam,
obecnie jestem na urlopie wychowawczym do końca września br. Po nim planuję wrócić do pracy. Umowę mam do 25.I.2012 r., czy w jakiś sposób mogę zapewnić sobie przedłużenie umowy? Dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Witam,
obecnie jestem na urlopie wychowawczym do końca września br. Po nim planuję wrócić do pracy. Umowę mam do 25.I.2012 r., czy w jakiś sposób mogę zapewnić sobie przedłużenie umowy? Dziękuję za odpowiedź.

Umowa ulega co do zasady przedłużeniu w przypadku zgodnej woli obu stron (porozumienie). Jedyna sytuacja, gdy pracodawca musi przedłużyć umowę to stan ciąży pracownicy (pod warunkiem, że stan zaawansowania ciązy to minimum 12 tygodni).
 
Ooo.. to ja sie uprzejmie zapytam,czy pracodawca musi przedluzyc mi umowe skoro jestem na urlopie wychowawczym do konca wrzesnia br.i do tego samego dnia mam umowe o prace,a niedawno zaszlam w ciaze.Jego obowiazkiem bedzie przedluzenie mi umowy do dnia porodu czy nie?Bardzo prosze o odpowiedz,bo pracodawca straszy mnie,ze nie ma takiego obowiazku ani prawa.A mi sie wydawalo inaczej...
 
Ooo.. to ja sie uprzejmie zapytam,czy pracodawca musi przedluzyc mi umowe skoro jestem na urlopie wychowawczym do konca wrzesnia br.i do tego samego dnia mam umowe o prace,a niedawno zaszlam w ciaze.Jego obowiazkiem bedzie przedluzenie mi umowy do dnia porodu czy nie?Bardzo prosze o odpowiedz,bo pracodawca straszy mnie,ze nie ma takiego obowiazku ani prawa.A mi sie wydawalo inaczej...

A ile tygodni będzie miała ciąża ostatniego dnia września? Jaką ma Pani umowę - zwykła na czas okreslony czy na zastępstwo?
 
Witam.Bede juz w polowie ciazy prawie.A umowe o prace mam na czas okreslony.Co w takiej sytuacji??pozdrawiam.
 
Dodam jeszcze,ze moj pracodawca twierdzi,ze moze mnie zwolnic w tej chwili,skoro powiedzialam mu o ciazy przed jej 12stym tyg.A ja nie rozumiem jakim prawem,skoro przebywam na urlopie wychowawczym.Tylko ze nie wiem co sie dzieje ze mna pozniej jak w dniu konca wychowawczego konczy mi sie umowa??
 
Dodam jeszcze,ze moj pracodawca twierdzi,ze moze mnie zwolnic w tej chwili,skoro powiedzialam mu o ciazy przed jej 12stym tyg.A ja nie rozumiem jakim prawem,skoro przebywam na urlopie wychowawczym.Tylko ze nie wiem co sie dzieje ze mna pozniej jak w dniu konca wychowawczego konczy mi sie umowa??

Umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu. jest to przedłużenie z mocy prawa - pracodawca nie musi się zgadzać. W razie problemów prosże udac się do PIP. Oczywiście wcześniej proszę oficjalnie poinformować pracodawcę o ciazy (przedstawiając zaświadczenie lekarskie).
 
reklama
Do góry