reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ochrona przed kleszczami

wiola0904

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2020
Postów
14 633
Cześć Mamusie :) Chciałabym zapytać czy z racji rozpoczętego sezonu na kleszcze, zabezpieczacie jakoś swoje Maluszki?
Synek ma 9 miesięcy, często spacerujemy po zalesionych terenach. Może któraś z Was polecić jakieś środki ochrony przed kleszczami dla takiego bobaska?
 
reklama
Jeśli chodzi o maluchy to my swoje psikamy zawsze rajdami offami i innymi specyfikami, zależy co trafimy w sklepie. Nie wiem na ile działają, ale póki co kleszcza nie było a dużo czasu spędzamy na działce przy lesie. Ja z mężem i starszym synem (8l) zaszczepiliśmy się dodatkowo na odkleszczowe zapalenie mózgu
 
Wczesnym latem mąż robi opryski na działce na kleszcze 😁 bo córka ątylko gdzieś wejdzie i ma..... A dla malucha to wszystkie poniżej roku np Bros . Widziałam też opaski na rękę dla maluchów odstraszające.
 
Jeśli chodzi o maluchy to my swoje psikamy zawsze rajdami offami i innymi specyfikami, zależy co trafimy w sklepie. Nie wiem na ile działają, ale póki co kleszcza nie było a dużo czasu spędzamy na działce przy lesie. Ja z mężem i starszym synem (8l) zaszczepiliśmy się dodatkowo na odkleszczowe zapalenie mózgu
A możesz mi powiedzieć jakie z raida czy offa są dokładnie produkty? Bo z tego co jest w sklepach to pojedyncze rodzaje są od 1r.ż. a większość dopiero od 3, 6 a nawet 8 czy 12r.ż. z uwagi na obecność DEET albo olejków eterycznych, które mogą powodować spowolnienie oddechu u dzieci. Ja używałam w ciąży i dla 6letniej córki psikacza zielonego z Chicco, fakt, że nie działał zbyt długo no i jest tylko na komary.
 
A możesz mi powiedzieć jakie z raida czy offa są dokładnie produkty? Bo z tego co jest w sklepach to pojedyncze rodzaje są od 1r.ż. a większość dopiero od 3, 6 a nawet 8 czy 12r.ż. z uwagi na obecność DEET albo olejków eterycznych, które mogą powodować spowolnienie oddechu u dzieci. Ja używałam w ciąży i dla 6letniej córki psikacza zielonego z Chicco, fakt, że nie działał zbyt długo no i jest tylko na komary.
Moim zdaniem jak spsikasz 9m dziecko preparatem od 1rz to nic się nie stanie. Po pierwsze, nie sprysujesz całego ciała, tylko głównie kostki i stopy (bo kleszcze się wspinają) i odsłonięte części ciała, po drugie, jak użyjesz preparatu na sobie to dziecko i tak jest narażone na jego działanie, bo je nosisz przutulasz itp. uważam więc, że wszystko rozsądnie :)
 
reklama
Trzeba uważnie czytać, co jest na opakowaniu i dla jakiego wieku jest dany produkt, ponieważ różne substancje są odpowiednie dla różnych grup wiekowych. Ja ostatnio kupiłam płyn VACO dla dzieci od 1 roku życia.
 
reklama
Do góry