reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ochrona przed zwolnieniem - obnizenie wymiaru pracy, w częściach??

gracja27

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Styczeń 2013
Postów
29
Dzień dobry, mam pytania:

Czy występując z wnioskiem o obniżenie wymiaru pracy, można zaznaczyć w nim w jakich godzinach chciałabym pracować? Czy tego się nie praktykuje?
Czy wniosek taki można rozłożyć na kilka części a nie jedną w której zawrze się od razu czas, na jaki mam być objęta ochroną? Tzn. czy np. można napisać najpierw że obniżam wymiar pracy na pół etatu ale na okres 2 miesięcy, a po tym okresie wystąpić z kolejnym na kolejny inny okres?

Bardzo proszę o odpowiedź
 
reklama
Czy występując z wnioskiem o obniżenie wymiaru pracy, można zaznaczyć w nim w jakich godzinach chciałabym pracować?
Można, ale pracodawca nie musi tego uwzględnić.

Czy wniosek taki można rozłożyć na kilka części a nie jedną w której zawrze się od razu czas, na jaki mam być objęta ochroną?
Nie rozumiem pojęcia "złożyć wniosek na kilak części". Jeden wniosek i kilka cześci?

Tzn. czy np. można napisać najpierw że obniżam wymiar pracy na pół etatu ale na okres 2 miesięcy, a po tym okresie wystąpić z kolejnym na kolejny inny okres?
Można.
 
Na kilka części- tzn. źle się wyraziłam, chodziło mi o to że w efekcie mogę złożyć kilka wniosków. Jeden po drugim...Bo przecież biorę pod uwagę taką ewentualność że po np. 2 miesiącach obniżonego wymiaru pracy wracam jednak do pracy.
Czyli- żebym wszystko dobrze zrozumiała-dzisiaj przykładowo składam wniosek o obniżenie wymiaru od 22.02 do 22.04 i jeśli się nie zdecyduję wrócić do pracy to składam kolejny wniosek o kolejne 2 miesiące, czy tak? I czy w związku z tym gdybym wróciła tego 22.04 to ten kolejny wniosek też muszę złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem?
I czy dobrze rozumiem, że przez te 2 miesiące obniżonego wymiaru (po macierzyńskim i wypoczynkowym) jestem objęta ochroną przed zwolnieniem?
 
Na kilka części- tzn. źle się wyraziłam, chodziło mi o to że w efekcie mogę złożyć kilka wniosków. Jeden po drugim...Bo przecież biorę pod uwagę taką ewentualność że po np. 2 miesiącach obniżonego wymiaru pracy wracam jednak do pracy.
prawo tego nie zakazuje.

Czyli- żebym wszystko dobrze zrozumiała-dzisiaj przykładowo składam wniosek o obniżenie wymiaru od 22.02 do 22.04 i jeśli się nie zdecyduję wrócić do pracy to składam kolejny wniosek o kolejne 2 miesiące, czy tak? I czy w związku z tym gdybym wróciła tego 22.04 to ten kolejny wniosek też muszę złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem?
To zalezy od kiedy Pani chce pracować w obniżonym wymiarze. jelsi od 22.04 to tak.
I czy dobrze rozumiem, że przez te 2 miesiące obniżonego wymiaru (po macierzyńskim i wypoczynkowym) jestem objęta ochroną przed zwolnieniem?
Co do zasady tak.
 
reklama
Dziękuję ale mam jeszcze jedno pytanie- czy nie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby wystąpić z wnioskiem o obniżenie etatu, a gdybym chciała jednak wrócić do pracy to po prostu na 30 dni przed powrotem zawnioskować z rezygnacją pracy na pół etatu? Znajoma mówiła mi że sprawa jest podobna jak w przypadku urlopu wychowawczego, czy to prawda?
 
Do góry