reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ochrona przed zwolnieniem po urlopie wychowawczym

Dołączył(a)
23 Marzec 2013
Postów
4
Witam, proszę o uściślenie, ponieważ spotkałam się z rozbieżnymi informacjami. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. Chcę go skrócić i wrócić do pracy na 7/8 etatu, ponieważ jestem samotną matką i nie ma mi komu odprowadzać córkę do przedszkola. Czy w przypadku złożenia wniosku o zmniejszenie wymiaru czasu pracy będzie mnie obowiązywał 12-miesięczny okres ochronny przed zwolnieniem, czy ten okres dotyczy tylko powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim. Jeśli dotyczy także ochrony po powrocie z urlopu wychowawczego to proszę podać podstawę prawną, jeśli to możliwe. Dziękuję za odpowiedź Anna
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, proszę o uściślenie, ponieważ spotkałam się z rozbieżnymi informacjami. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. Chcę go skrócić i wrócić do pracy na 7/8 etatu, ponieważ jestem samotną matką i nie ma mi komu odprowadzać córkę do przedszkola. Czy w przypadku złożenia wniosku o zmniejszenie wymiaru czasu pracy będzie mnie obowiązywał 12-miesięczny okres ochronny przed zwolnieniem, czy ten okres dotyczy tylko powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim. Jeśli dotyczy także ochrony po powrocie z urlopu wychowawczego to proszę podać podstawę prawną, jeśli to możliwe. Dziękuję za odpowiedź Anna

Musze wiedzieć:
1.od kiedy jest Pani na urlopie wychowawczym i kiedy go chce Pani przerwać?
2. ile lat ma dziecko (dokładnie)?
 
na urlopie wychowawczym jestem od lutego 2011 roku, córka 19 marca skończyła 3 latka (urodziła się w 2010), a do pracy chcę wrócić w sierpniu lub wrześniu (będzie to zależało od tego czy gminne przedszkole będzie czynne w wakacje)
 
Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. Chcę go skrócić i wrócić do pracy na 7/8 etatu, ponieważ jestem samotną matką i nie ma mi komu odprowadzać córkę do przedszkola. Czy w przypadku złożenia wniosku o zmniejszenie wymiaru czasu pracy będzie mnie obowiązywał 12-miesięczny okres ochronny przed zwolnieniem,
Rozumiem,z e mowi Pani o obniżeniu wymaoru w trybie art 186(7) kp czyli niejako zamiast urlopu wychowawczego. Moze Pani obnizyć wymiar w tym trybie na tak długo, jak długo przysługiwałaby Pani urlop wychowawczy ale nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 4 roku życia. Nie wiem do kiedy dokładnie, bo mimo mojej prośby nie podała Pani daty rozpoczęcia urlopu wychowawczego.
 
napisałam, że na urlopie wychowawczym jestem od lutego 2011 ( chyba od 9- dokładnie nie pamiętam który to był dzień) a więc już 2 lata a córka urodziła się 19 marca 2010 roku. Czyli rozumiem, ze to obniżenie wymiaru może być do początku lutego przyszłego roku, ponieważ wtedy minie 3 lata urlopu wychowawczego i w tym czasie jestem chroniona przed zwolnieniem? Czy wygląda to inaczej albo jest jeszcze jakaś inna ochrona? Dodam, że jestem wdową samotnie wychowującą dziecko i zależy mi na pracy, ponieważ w przypadku zwolnienia zostajemy z córką bez środków do życia, a wiadomo jak jest obecnie na rynku. Niestety wszyscy wiedzą, ze gdzieś dzwoni ale nie wiedzą dokładnie w którym kościele i zewsząd mam różne i rozbieżne informacje. Z góry dziękuję za pomoc.
 
napisałam, że na urlopie wychowawczym jestem od lutego 2011 ( chyba od 9- dokładnie nie pamiętam który to był dzień)
A to bardzo wazne by precyzyjnie Pani odpowiedzieć.

a więc już 2 lata a córka urodziła się 19 marca 2010 roku. Czyli rozumiem, ze to obniżenie wymiaru może być do początku lutego przyszłego roku, ponieważ wtedy minie 3 lata urlopu wychowawczego i w tym czasie jestem chroniona przed zwolnieniem?
Tak.

Czy wygląda to inaczej albo jest jeszcze jakaś inna ochrona?
Nie ma.
 
reklama
Do góry