reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

oczka - niedrożność kanalików nosowo-łzowych

siwasek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2005
Postów
1 356
Mam pytanie czy ktoraś z mam spotkała sie z problemem niedrożności kanalików nosowo-łzowych, moja córcia ma 2 miesiące i ciagle ma ropke w prawym oczku, miała juz antybiotyk, sulfacetamid i stosuje jej 4 razy dziennie masaz zalecony przez okuiste, ale nic nie pomaga kanalik nie chce sie udrożnić. i niestety bedzie musiała isc na zabieg udrażninia kanalka.chciałabym sie dowiedziec jakto wygląda, czy dziecko bedzie bnardzo cierpieć?a może jeszczew coś na ten temat, co mówili wam wasi lekarze?
 
reklama

margot

Mamma Mia!
Dołączył(a)
4 Październik 2004
Postów
11 539
Siwasku, a czy miała robiony posiew z oczka? To nie boli, pobiera się trochę ropki do badania i określa, jakie są to bakterie i czym z nimi walczyć. Mojemu synkowi długo ropiało oczko, bo krople które pediatra przepisywał kompletnie nie działały na te szczepu bakterii. Udało się za trzecim podejściem i jest OK, zabieg nie był konieczny.
 

siwasek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2005
Postów
1 356
nie posiewu nie robili :( ale okulistka powiedziała ze kolor ropki - jasna, taka białożóltawa świadczy o tym ze tam nie ma zakażenia baktyeryjnego i kazała masowac i płukac sola fizjologiczną
 

margot

Mamma Mia!
Dołączył(a)
4 Październik 2004
Postów
11 539
Mam nadzieję, że przejdzie. Ale jakby się utrzymywało, to radzę skonsultować się z jeszcze innym okulistą. Może jednak uda się farmakologicznie z tym rozprawić. Pozdrawiam!
 
Dołączył(a)
23 Styczeń 2008
Postów
1
3 miesięczne niemowlę wczoraj miało udrażniane kanaliki łzowe w CZMP. Dzisiaj nadal ropieje mu oczko mimo wkrapiania przepisanego lekarstwa. Czy to normalnie?. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ sie bardzo niepokoję.
 
Do góry