reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

oczka - niedrożność kanalików nosowo-łzowych

siwasek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2005
Postów
1 356
Mam pytanie czy ktoraś z mam spotkała sie z problemem niedrożności kanalików nosowo-łzowych, moja córcia ma 2 miesiące i ciagle ma ropke w prawym oczku, miała juz antybiotyk, sulfacetamid i stosuje jej 4 razy dziennie masaz zalecony przez okuiste, ale nic nie pomaga kanalik nie chce sie udrożnić. i niestety bedzie musiała isc na zabieg udrażninia kanalka.chciałabym sie dowiedziec jakto wygląda, czy dziecko bedzie bnardzo cierpieć?a może jeszczew coś na ten temat, co mówili wam wasi lekarze?
 
reklama
Siwasku, a czy miała robiony posiew z oczka? To nie boli, pobiera się trochę ropki do badania i określa, jakie są to bakterie i czym z nimi walczyć. Mojemu synkowi długo ropiało oczko, bo krople które pediatra przepisywał kompletnie nie działały na te szczepu bakterii. Udało się za trzecim podejściem i jest OK, zabieg nie był konieczny.
 
nie posiewu nie robili :( ale okulistka powiedziała ze kolor ropki - jasna, taka białożóltawa świadczy o tym ze tam nie ma zakażenia baktyeryjnego i kazała masowac i płukac sola fizjologiczną
 
Mam nadzieję, że przejdzie. Ale jakby się utrzymywało, to radzę skonsultować się z jeszcze innym okulistą. Może jednak uda się farmakologicznie z tym rozprawić. Pozdrawiam!
 
3 miesięczne niemowlę wczoraj miało udrażniane kanaliki łzowe w CZMP. Dzisiaj nadal ropieje mu oczko mimo wkrapiania przepisanego lekarstwa. Czy to normalnie?. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ sie bardzo niepokoję.
 
Do góry