reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oczyszczacz powietrza do domu?

maksik_87

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Sierpień 2017
Postów
16
Mamusie, czy któraś z Was może posiada domowy oczyszczacz powietrza i może podpowiedzieć czy taki zakup ma sens i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
 
reklama
ja mam, i uważam że to dobry zakup. Kupiłam Winix p300. Jest ok, jedyne co to można mieć zastrzeżenia do czujnika, moim zdaniem nie pokazuje dobrze, ale raczej żaden domowy oczyszczacz nie ma dobrego czujnika. Trzeba zwrócić uwagę na cenę filtrów , bo często nowe kosztują tyle co nowy oczyszczacz i na powierzchnię jaką ma oczyszczać.
 
Podbijam, szukam oczyszczacza z lampą UV. Czy ktos z Was ma? Jaki model? Czy jest ryzyko, że dziecko samo włączy lampę UV?
 
Zdaje się, że mam philipsa. Sprawdzę jak będę w domu. Sprawdza się ok na powierzchni ponad 70 m 2. Tylko mam bez lampy UV. Korzystam od 2018 roku.
 
Mam oczyszczacz z nawilżaczem Sharp, dokładny model mogę sprawdzić, jeśli kogoś interesuje. Uważam zakup za świetny. Mam alergie na roztocza, w ciąży bez leków było okropnie, póki nie zakupiliśmy tego oczyszczacza. Nawilżanie lekko szumi. Da się zablokować, żeby niemowlak nie wcisnął czegoś niepotrzebnie.
 
Mamusie, czy któraś z Was może posiada domowy oczyszczacz powietrza i może podpowiedzieć czy taki zakup ma sens i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Zwróć uwagę na powierzchnie jednego pokoju, w którym go będziesz używać. Dużo osób dobiera oczyszczacze do metrażu całego mieszkania, co jest błędem. Bez sensu jest przepłacać, skoro i tak jedno urządzenie nie jest w stanie poradzić sobie z filtracją kilku pokoi jednocześnie.

Mnie doradzili i wytłumaczyli wszystko w sklepie specjalistycznym, ciężko jest przekopać się przez urządzenia i wybrać odpowiednie. Podrzucę Ci artykuł, który mnie pomógł na samym początku bardzo :) Link do: Oczyszczacz powietrza do pokoju - jaki wybrać? - blog LoveAir.pl
 
reklama
Mieszkamy w mieście gdzie praktycznie całą zimę jest poziom czerwony wielokrotnie przekraczający normy, syn kaszlał od jesieni do wiosny w momencie przestanie palenia w piecach kaszel znikał, zjezdzilismy mnóstwo lekarzy, po kupieniu oczyszczacza kaszel zniknal jak ręka odjal, od 2 lat mamy spokój.
Tak wieć odpowiadając na to pytanie: warto i to zdecydowanie. Żałuję jedynie jednego, ze nie kupiłam sobie urządzenia wcześniej.
Przy zakupie dobrze jest zorienotwać się czy jest dostępność niedrogich filtrów - weźcie pod uwagę, ze filtry trzeba wymieniać a jeśli powietrze jest naprawdę w kiepskim stanie to wymiana jest częstsza, powinny być to filtry hepa. Takie oczyszczacze powietrza z wymiennymi filtrami można dorwać na przykląd w Leroy Merlin.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry