reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od A do Z zaraz po porodzie - pytania i odpowiedzi

Bardzo proszę wszystkie mamy, które karmią, bądź karmiły swojego malucha piersią o poświęcenie krótkiej chwili na wypełnienie ankiety na temat wpływu stosowania smoczków na przebieg karmienia piersią: http://moje-ankiety.pl/respond-9835.html
Ankieta pomoże mi w napisaniu pracy licencjackiej i usystematyzowaniu wiedzy na ten temat. z góry bardzo dziękuję.
 
reklama
Hej!
Zastanawia mnie temat połogu, kiedy tak naprawdę się zaczyna. Czy krwawienie następuje zaraz po porodzie, czy jest jakiś odstęp czasu od urodzenia łożyska np 2 godziny?
 
Ja leżałam przykryta krwawiąca na porodówce. nie pamiętam czy mi coś podkładali. Tej krwi było strasznie dużo nawet się pytałam czy to normalne a nie jakiś krwotok. Potem położna Cię umyje i wsadzi między nogi podkład. Majtek się nie preferuje najlepiej leżeć z gołym kroczem żeby się wietrzyło i szybko goiło. Ewentualnie te siatkowe ja później zakładałam żeby móc swobodnie chodzić.
 
w ogóle nie będziesz o tym myślała. Ja nawet nie zauważyłam, że krwawię.Miałam maluszka na brzuszku i ciągle na niego patrzyłam. To taki stan dziwny jak po narkotykach. Trochę szoku, trochę niedowierzania, adrenalina schodzi,czujesz się jak w niebie nie wszystkie bodźce do Ciebie dochodzą (nie wiesz kto wchodzi do pokoju,kto wychodzi:)) czy jest lekarz,czy nie. najpiękniejszy moment w moim życiu to właśnie tamte dwie godziny (no i jak Maks mi wyskoczył i oni go chlast na brzuch mój położyli jeszcze z pępowiną) Także nie masz się czym stresować.
Ja też się bałam połogu nawet bardziej niż porodu ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie nie taki diabeł straszny. Na drugi dzień już krwawienie przypomina miesięczne tylko na początku jest obfito. Wstałam po dwóch godzinach, nie czułam bólu ani dyskomfortu. Sikałam od razu z kałem miałam lekkiego stresa ale po dwóch dniach się odblokowałam:)
 
Hej!
Zastanawia mnie temat połogu, kiedy tak naprawdę się zaczyna. Czy krwawienie następuje zaraz po porodzie, czy jest jakiś odstęp czasu od urodzenia łożyska np 2 godziny?
Ta wydzielina po porodzie to tzw. odchody połogowe, to krew, śluz, resztki wód płodowych, ale przypomina miesiączkę. Po prostu sie z Ciebie sączy, od razu po porodzie dość sporo, ale nie myslisz o tym tylko odpoczywasz.
U mnie było tak ze po urodzeniu łożyska dziecko mi wzięli z brzucha i lezałam sobie na tym łóżku porodowym jakieś 10 - 15 minut, wtedy nie myślałam o tym co se ze mnie sączy bo łóżko pod tyłkiem i tak było mokre od wód płodowych i brudne, bo nie miałam wczesniej lewatywy. A potem przyszła lekarka, ułożyła mi nogi na tych podpórkach (takich jak na fotelu ginekologicznym) i mnie szyła bo miałam ciete krocze. Po zszyciu delikatnie mnie umyła, pomogła założyć wkład poporodowy i przenieść się na zwykłe szpitalne łóżko i na tym łóżku mnie zawieźli na salę.
Polecam te siatkowe majtki, sa super.
 
reklama
hej hej, a powiedzcie mi ile czasu trwalo u was krwawienie, bo u mnie w sobote minie 2 tyg od porodu a ja nadal krwawie...praktycznie caly czas sa to krwiste odchody, czasem takie jasniejsze,ale ogolnie krew i krew...i nie wiem czy wszystko jest ok...
 
Do góry