reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy banany?

reklama
Producenci kaszek i deserów wprowadzają banana do potraw już od (jeżeli się nie mylę) 7-go miesiąca.
Ale banan jest jednym z owoców, który często uczula. Także ostrożnie z nim.
 
Ja czytałam, że deserki można dawać około 7 miesiąca ale sam owoc surowy, nie wcześniej, jak po skończeniu 10 miesięcy. Znam przypadek, że dziecko dostawało banana od 4 miesiąca ale nie polecam tej metody. Lepiej się nie spieszyć, wtedy są większe szanse, że się nie uczuli.
 
Róznie mówią, ale mój Filip jadł banany surowe już od siódmego miesiąca i nic mu nie było (do szóstego był karmiony wyłącznie piersią). Tylko banan musiał być taki miękki, z brązowymi plamkami (tak polecił lekarz)

pozdrowionka
nikita
 
Witam ponownie!
Biegnę oświadczyć, że podaję małemu kaszkę z Hipp-a z bananami, dodaję do niej trochę surowego "zmiażdżonego" bananka i nic małemu nie dokucza. Bardzo mu smakuje :-*
Pozdrawiamy!
 
Banany ja zaczynam podawć dopiero teraz
Moja Jula ma 7 miesięcy, no i od 7 sie je podaje.
Są w słoiczkach otowe ale ja daję małej pół banana do rączki i ona sobie wcina.
Ale znam babki co dawały swoim dzieciom smażony boczek w wieku 5 miesięcy, tak więc zależy tez od mam.
Ale widze że twoje bąki mają dopiero 4 miesiące więc radze jeszcze trochę poczekać.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry