reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy banany?

ja zaczelam dawac synkowi banana tak jak skonczyl 4,5 mca. Na poczatku do polowy jablka dodalam kawaleczek banana. Baaaaaaaaaardzo mu to smakowalo! Teraz daje np. 3/4 jablka i pol bananka. Na surowo. Wcina,ze az sie uszy trzesa :)
pozdrawiam

i polecam nowe produkty wprowadzac ostroznie, bo ostroznosci nigdy za wiele :)
 
reklama
edka81 pisze:
ja zaczelam dawac synkowi banana tak jak skonczyl 4,5 mca. Na poczatku do polowy jablka dodalam kawaleczek banana. Baaaaaaaaaardzo mu to smakowalo! Teraz daje np. 3/4 jablka i pol bananka. Na surowo. Wcina,ze az sie uszy trzesa :)
pozdrawiam

i polecam nowe produkty wprowadzac ostroznie, bo ostroznosci nigdy za wiele :)

Moj Jas potefi zjesc calegobanana z jablkiem.......i nic mu nie jest
 
ja swojej corci podaje mus jablkowy z banaanami od 4 miesiąca.Najpierw po troszku.teraz ma 5 i pol miesiąca i je cały słoiczek.Nic jej nie dolega.Musisz zacząc wprowadzaac od kilku łyzeczek i opserwowac.
 
sluchajcie to zależy jakie sa normy żywieniowe w danym kraju. U nas pierwszym owocem jaki sie podaje jest jabłko natomiast w Niemczech pierwszym owocem jest wlaśnie banan. Ponoć na węgrzech pomarańcza ale nie wiem czy na pewno. Podzielam zdanie zozanki że trzeba kierować się intuicja i opbserwować bobaska po podaniu poszczególnych produktów. Ja wlasnie kieruję sie intuicją WIki była karmiona piersią natomiast Filip butelką więc oba przypadki są inne. Staram się nie przesadzać z wprowadzaniem ale czasem prubuję czegoś nowego i obserwuję kilka dni (reakcja alergiczna może wystąpić nawet po kilkunastu dniach!!!). Fil banana je od 2 tygodni i na razie jest OK. Pozdrawiam
 
Ostatnio pojawiły sie banany w sloiku z Hippa po 4 miesiącu.Są super.Moja Dominia je uwielbia i nie ma żadnego uczulenia.Jutro własnie konczy pol roczku.Sa jeszcze banany z jabłami banany z morelami i banany z brzoskwiniami.
 
witam ja podałam mojemu synkowi banana rozdrobnionego z jabłuszkiem startym na tarce w piątym miesiącu i nic się nie stało a smakowało mu że ho ho;))) i mysle też że trzeba dawac pmalu wszytkiego do sprobowania i obserwowac i tyle.:-) pozdrawiam
 
Ja dawałam córce od 8miesiąca do samodzielnego jedzenia. Cała była upaćkana ale przynajmniej nie popełniłam tego błędu co z synem że wszystko mu rozcierałam i potem nie umiał gryźć. A poza tym to doskonałe źródło żelaza!
 
reklama
Hej ,szukam .szukam i nie widzę, postów na temat owoców,mój synek ma 7,5 mca i chciałabym podać mu sama jakieś owoce,nie słoiczkowe, tylko nie wiem co można...
Może, któraś doświadczona mamma mi podpowie.
 
Do góry