reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy banany?

Moja Ewa banany lubi brdzo - oprocz tego podaje jej dynie i marchew ze sloiczkow gerbera .....


podaje rano po kaszy banany

pozniej p zupce alboprzed dynie

a pod wieczor po kaszy albo przed marchew ....czasem nie cchce jesc marchwi ... to nie zmuszam jej ....


pozdrawiam
 
reklama
wprowadziliśmy banany i są wcinane z entuzjazmem 9pewnie dopuki sie nie znudzą z jabłkiem tez tak było ale poszło w odstawke na korzyść banana, czasem mieszam jabłko z bananem)
 
kurcze mam nadzieje e mojej ewie sie nie przejedza banany - ehh - bo jak narazie nie mam pomsylu na nic inego (chodzi o jej chorobe refluks ż-p)
 
U nas ostatnio hitem jest robiony przeze mnie deserek bananowo- wiśniowy.
Oto przepis:

- 2 jabłka(najlepiej Champion)
- 1 banan
- 1 łyżka wydrylowanych wiśni(mogą być mrożone lub świeże)
Jabłuszko obrać i pokroić. Podgotować razem z wisienkami przez 2-3 minuty z niewielką ilością wody(tak by wiśnie się rozmroziły i sparzyły). Zmiksować razem z bananem. Można dodać soczku jabłkowego do smaku.

Synek mógłby zjeść tego deserku ile bym mu dała ;)
 
ja zaczęłam podawać surowe banany po skończeniu przez Oliwke 7 miesięcy-nic jej nie jest
takie gotowe w proszku, w kaszce dostawała od 5 miesiaca
 
Pierwszy raz banana podałam mojej Julce kiedy skończyła 6 miesięcy- żadnych objawów niepokojących nie było- jeżeli chodzi o kupne deserki, co producent, to inny przedział wiekowy- deserki z dodatkiem banana można dostać dla 6-miesięczniaków, inna firma poleca takie deserki od 7 miesiąca, jeszcze inna dopiero od 10. Jeżeli chodzi o podawanie surowego owocu, ja zawsze pamiętam o dwóch sprawach- po pierwsze: bananek musi być dojrzały- niedojrzały może wywołać bóle brzucha i biegunkę u dziecka- dlatego zawsze kupuję "na zapas" i czekam aż spokojnie dojrzeją sobie w domu, Po drugie: Zawsze należy pamiętać o odcięciu czubków bananów- w nich kryją się bakterie lambiozy- choroby kóra ma następujące objawy:

bóle kolkowe

stany podgorączkowe

żółtaczka (rzadko)

dolegliwości żołądkowe

biegunka (rzadko)

zespoły alergiczne (pokrzywka, astma).
 
Z hippa deserki z bananem są już od 4 miesiąca, tak sam napój bananowy. Mój Adaś jada ze smakiem i żadnych efektów ubocznych nie zaobserwowałam.
 
reklama
hey ja mojemu maluszkowi zaczełam dawac jak skonczył 5 miesiac i bardzo lubi nieraz potrafi wciagnac całego hihi
 
Do góry