reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy biszkopty?

Dołączył(a)
9 Grudzień 2009
Postów
5
Znajoma kupiła naszej córci (7 miesięcy) biszkopty Petitki. Czy mogę jej dać do zjedzenia? A jeśli tak to w jakiej postaci? Rozpuszczać w mleku, czy dawać do gryzienia?
 
reklama
moj mały ma 6 miesiecy i 6 zabkow itez od niedawna zaczelam mu kupowac biszkopciki :-)
z tego wzgledu ze ma duzo zabkow daje mu do gryzienia do rączki ale jestem przy nim caly czas bo potrafi niezly kawał czasem odgryśc :szok:
a czasem na sniadanie robie mu mleczko i wrzucam pokruszone biszkopciki tez sie zajada :-)
 
Witaj.
Myślę że z powodzeniem można spróbować dać biszkopcik do ręki lub w kawałkach, ale po trochu i sprawdzić alergiczną reakcję dziecka. Warto pamiętać, że biszkopt ma dużo jajek.
Jeśli chodzi o produkty dla dzieci do pochrupania są dostępne już od 7 miesiąca życia ciasteczka Hipp bądź kółka ryżowe hippa i bobovity
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Ja mojemu synkowi biszkopty i chrupki kukurydziane dawałem od 6 miesiąca , nic mu nie była a to jest dobra nauka gryzienia :)
 
My dajemy małej biszkopta, chrupki od 7 miesiąca, teraz dopiero idzie jej ząbek i ma czym gryźć go:) Zobacz czy dziecko umie jeść to wtedy dawaj:) my zobaczyliśmy, że ona chce jeść coś więc jej daliśmy.:-)
 
My kupujemy biszkopciki chrupki kukurydziane czasem jakieś upieczone w domu kruche ciasteczo, choć staram się żeby nie jadł dużo słodkiego :no: nie ma żednego uczulenia na gluten ani na jaja więc co jakiś czas wprowadzamy mu nową przekąske.Czasem ścieram biszkopcika o biszkopcik prosto do kubeczka Danonka. Sparzyłam się tylko gdy kupiłam Stasiowi Chrupaczki Ryżowe - po 7. miesiącu Bobovita. Mały po ugryzieniu niewielkego kawałka zaczął się krztusić i zczerwieniał. Sama ich spróbowałam i uważam, że są zbyt twarde dla takich malych dzieci.:cool: JA ICH OSOBIŚCIE NIE POLECAM.
 
Ostatnia edycja:
ania do danonka???

one sa od 3go roku życia chyba....? :eek:
no bynajmniej nie dla 7miesiecznego dziecka:eek:
 
ja nie mogę czytać tego forum o żywieniu bo mi się włos jeży na głowie :baffled::baffled:
Weszłam tu pierwszy i ostatni raz.:sorry2:
 
reklama
hm, to napisz jeszcze dlaczego...Ja bym się nie obawiała i dała biszkopty dziecku nawet jak nie ma ząbków. Niech sobie memła. Podobnie chrupki kukurydziane. Nie ma w tym nic szkodliwego. A im szybciej się dziecko przyzwyczai do gryzienia stałych pokarmów tym lepiej.
 
Do góry