reklama

Od kiedy biszkopty?

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez TatuśHelu, 4 Luty 2010.

1. TatuśHelu

TatuśHelu Początkująca w BB

Znajoma kupiła naszej córci (7 miesięcy) biszkopty Petitki. Czy mogę jej dać do zjedzenia? A jeśli tak to w jakiej postaci? Rozpuszczać w mleku, czy dawać do gryzienia?

2. Orsi005

Orsi005 Fanka BB :)

moj mały ma 6 miesiecy i 6 zabkow itez od niedawna zaczelam mu kupowac biszkopciki :-)
    z tego wzgledu ze ma duzo zabkow daje mu do gryzienia do rączki ale jestem przy nim caly czas bo potrafi niezly kawał czasem odgryśc :szok:
    a czasem na sniadanie robie mu mleczko i wrzucam pokruszone biszkopciki tez sie zajada :-)

3. reklama
  4. Orsi005

Orsi005 Fanka BB :)

albo mozesz sprubowac taki deserek np.jablko czy banan i do tego starkowac biszkopciki albo herbatniczki tez fajny deser wychodzi:-)

5. MalySmakosz.pl

MalySmakosz.pl Początkująca w BB

Witaj.
    Myślę że z powodzeniem można spróbować dać biszkopcik do ręki lub w kawałkach, ale po trochu i sprawdzić alergiczną reakcję dziecka. Warto pamiętać, że biszkopt ma dużo jajek.
    Jeśli chodzi o produkty dla dzieci do pochrupania są dostępne już od 7 miesiąca życia ciasteczka Hipp bądź kółka ryżowe hippa i bobovity
    Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 6 Luty 2010
  6. atrojanek88

atrojanek88 Mama Norberta 25-02-09

Ja mojemu synkowi biszkopty i chrupki kukurydziane dawałem od 6 miesiąca , nic mu nie była a to jest dobra nauka gryzienia :)

7. natasza-182

natasza-182 mama Kasieńki

My dajemy małej biszkopta, chrupki od 7 miesiąca, teraz dopiero idzie jej ząbek i ma czym gryźć go:) Zobacz czy dziecko umie jeść to wtedy dawaj:) my zobaczyliśmy, że ona chce jeść coś więc jej daliśmy.:-)

8. Ania007

Ania007 Zaciekawiona BB

My kupujemy biszkopciki chrupki kukurydziane czasem jakieś upieczone w domu kruche ciasteczo, choć staram się żeby nie jadł dużo słodkiego :no: nie ma żednego uczulenia na gluten ani na jaja więc co jakiś czas wprowadzamy mu nową przekąske.Czasem ścieram biszkopcika o biszkopcik prosto do kubeczka Danonka. Sparzyłam się tylko gdy kupiłam Stasiowi Chrupaczki Ryżowe - po 7. miesiącu Bobovita. Mały po ugryzieniu niewielkego kawałka zaczął się krztusić i zczerwieniał. Sama ich spróbowałam i uważam, że są zbyt twarde dla takich malych dzieci.:cool: JA ICH OSOBIŚCIE NIE POLECAM.

Ostatnia edycja: 11 Luty 2010
  9. medeuska

medeuska październikowa mama'09

ania do danonka???

one sa od 3go roku życia chyba....? :eek:
    no bynajmniej nie dla 7miesiecznego dziecka:eek:

10. reklama
  11. Amelkowa

Amelkowa Fanka BB :)

ja nie mogę czytać tego forum o żywieniu bo mi się włos jeży na głowie :baffled::baffled:
    Weszłam tu pierwszy i ostatni raz.:sorry2:

12. Coldpay

Coldpay Zaciekawiona BB

hm, to napisz jeszcze dlaczego...Ja bym się nie obawiała i dała biszkopty dziecku nawet jak nie ma ząbków. Niech sobie memła. Podobnie chrupki kukurydziane. Nie ma w tym nic szkodliwego. A im szybciej się dziecko przyzwyczai do gryzienia stałych pokarmów tym lepiej.

Poleć forum