reklama

Od kiedy dokarmiac??????????

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Dagac23, 19 Listopad 2007.

1. Dagac23

Dagac23 Zaciekawiona BB

mam 2 mies dzidziusia i zastanawiam sie czy moje mleko mu wystarcza czy nie zaczac go dokarmiac jak tak czy to nie za wczesnie?????? widze ze pokarm mam ale on ciagle wisi na piersi i doi ale czasem sie denerwuje i nie wiem co robic ??????

2. justynka1

justynka1 Mamusia Antoniusia

dokarmiac chyba nie trzeba jesli maly gdy sie w koncu odesie:-D nie placze i wyglada,ze jest najedzony.male dzieci tak maja,ze ciagle sa przy cysiu,ja tez tak mialam,odnosilam wrazenie,ze on ciagle i ciagle jest przyssany,nawet teraz niektore noce takie sa:no:.
    ale jesli czujesz,ze masz juz dosc i nie dasz rady,to dawaj mu mleko,np na noc przy usypianiu,wtedy moze dluzej pospi do pierwszej pobudki lub kiedy chcesz gdzies wyjsc.ja pamietam,ze biegiem do domu wracac muzialam,bo maly sie obudzil i plakal.teraz uwazam,ze moglam mu dawac,a nie podchodzic do tego,ze karmienie piersia tylko i wylacznie.teraz mam problem,bo moj syn nie umie ciagnac z butli ani smoka nie ciagnie.:sorry2:

3. reklama
  4. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Ja zaczełąm od 3 tygodnia dokarmiac butelką w nocy. Nie miałam już siły. Mała ciągle byłaby przy piersi. Teraz wiem że miałam coraz mniej pokarmu. Po 2 miesiącach pokarm sam się skończył,a zastoju nigdy nie maiłam ,mimo że mała z czasem coraz mniej piła z piersi.

5. Dagac23

Dagac23 Zaciekawiona BB

dzieki za odp moj caly czas przy cycu w nocy i w dzieni je je i je ................. niekiedy to naet nie usnie dobrze i juz wola moze jak bym go zaczela juz dokarmiac to by mial juz wieksze przerwy a ja chwilunie dla siebie:-)pozdrawiam!!!!!!!!!!!1

6. saratonie

saratonie Mama Bartoszka 18.07.2007

U mnie tez tak było do jakiś 3 tygodni pozniej zuważyłam ze Bartosz nie je tylko cycka piers i uczyłam go smoczka, smoczka sie nie nauczył ale nauczył sie ze dostaje piers je 10 minutek i koniec. On napewno nie jest głodny cały czas. Nie polecam dokarmiac dziecko, bo możesz stracic pokarm, a w gorszym przypadku modyfikowane mleko moze uczulić maleństwo. Lepiej się przemęczyć. Pij dużo wody a Twoja laktacja napewno sie ustabilizuje. W końcu najwązniejsze jest dziecko , a pokarm mamy jest najlepszy.

7. Elunia1984

Elunia1984 Zaciekawiona BB

Hej>Moim zdaniem jesli masz pokarm to nie powinnaś dokarmiać,myślę tak jak Saratonie że możesz szybko stracic pokarm i wtedy będziesz musiała podawać maleństwu wyłącznie sztuczne mieszanki,a przecież pokarm matki jest najlepszy ,uodparnia dziecko.Inna sprawa jesli maleństwo nie przybiera prawidłowo na wadze.Mój synek skończył 3 misiące i niestety musze go raz dziennie dokarmiać modyfikowanym bo mało przybrał na wadze,nie chciałam tego ropbić ale nie mam wyjscia:-(.Ale piersia cały czas jeszcze karmie,mam nadzieję ze pokarm nie zniknie mi tak szybko.Pozdrawiam

8. Ewa1977

Ewa1977 Fanka BB :)

Sama nie wiem.Po pierwsze nie dokarmiaj bo stracisz mleko.Zasada jest podobno taka ze organizm produkuje tyle ile potrzeba dziecku wiec jesli zaczniesz dokarmiac to mleka bedzie mniej.Mysle,ze popelniasz jakis blad i niepotrzebnie dajesz mu tak dlugo i tyle.Ja bym Ci radzila ustawic godziny co 2-3 mniej wiecej i nie dluzej niz 20 min.Moze on maly spryciaz Cie oszukuje??I mysli,ze to taki sposob na spedzanie czasu???Mam 8 miesieczne dziecko ktoremu daje piers.Kiedys uzywal smoczke a teraz to juz nic ani smoczka ani butelki.I tu niestety jest problem.Dlatego radze Ci (zaluje,ze tak nie zrobilam)przzyzwyczajaj go do butelki(jakas herbatka ziolowa,odciagniete mleko...)aha i tak od 3-4 miesiaca dawaj mu troche mleka modyfikowanego zeby przyzwycza sie do smaku bo potem nie bedzie chcial jesc kleikow zrobionych na tym mleku.Tak jest u mnie i u paru kolezanek.Moze to nie jest regula ale mowie Ci jest to problem.Dawaj mu smoczka bo pozniej przyda sie jak w nocy bedziesz chciala go oszukac.Moj nie chce i co 3 godziny pobodka!!!Pozdrawiam

9. Dagac23

Dagac23 Zaciekawiona BB

dzieki dziewczyny wiwm to maly spryciaz on je na rzdanie ale nie ma przerw 3 h duzo krotsze a smoczka za nic nie chce wypluwa nie wiem jaki zastosowac?????????????teraz kupilam z awanta i chyta i wypluwa ale przynajniej ma jakis zamiar chycic z nuka wcale to jaki???????????? a herbatke mu daje rza dziennie zeby sie faktycvznie przyzwyczajal do butli pozd pa:-)

10. reklama
  11. saratonie

saratonie Mama Bartoszka 18.07.2007

bartoszek ma 4 miesiace i nigdy w dzien nie zrobiła przerwy dłuzeszej niż 3 godziny. Smoczka nie chce bo ma inna zabawke Twoja piers, dlatego ciagle na niej wisi.

12. justynka1

justynka1 Mamusia Antoniusia

Generalnie dziewczyny nie mogę się z wami zgodzić w kwestii tej,że jeżeli da się dziecku mleko na noc to może pokarmu zabraknąć,no proszę was:sorry2:.Jeśli się w ciągu dnia normalnie karmi i w nocy też to nie ma takiej opcji,bo mleko się wtedy produkuje.Ja już w szpitalu widziałam jak matki pozwalały położnym dokarmiać dzieci,bo te płakały i płakały,a tylko te młode matki,które pierwsze dziecko miały,jak ja uważały,że tylko pierś i pierś i teraz mam przekichane,bo oduczyć nie mogę:no:.I matki te pokarm miały dopóki karmiły i to bez żadnych problemów.Nie wierzę też w kwestie za małej ilości pokarmu,bo przecież podobno każda matka ma tyle pokarmu ile dziecku potrzeba,problem tkwi w umiejętności ssania przez dziecko i dostawiania dziecka,bo zazwyczaj na początku to jest największy problem:tak:
    Ja jeśli będę miała drugie dziecko,to już na początku dam smoka i będę z butli dawać nawet sztuczne,jeśli pozwoli mi to przespać choć trochę więcej niż godzinę w nocy.:rofl2:

Poleć forum