reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy jedna drzemka w dzień

nikita33 Czasem zdaża się jej budzić szczególnie gdy wychodzą kiełki, ale tak to jest ok.
Miło mi że podobał sie artykuł :)
 
reklama
u nas sprawa ze spankiem wygląda tak:

pobudka rano około 7.30, potem w ciągu dnia jedna drzemka (tak od około pół roku) i godzina 20 wieczorem spanko :)

jakies pół roku temu były jeszcze dwie drzemki w ciągu dnia i pobudka o 5 rano ::) ::) ::) :)
 
_aneczka-, to dość podobnie ,jak u nas. Tylko pobudki ranne mamy trochę wcześniej, ale też już raczej rzadko o piątej rano.
Widzę, że Twoja dzidzia jest bardzo zbiżona wiekiem do mojego Filipcia - ciekawe, czy jest więcej podobieństw :laugh:.
Czy Twoja dzidzia budzi się w nocy, czy śpi kamieniem? Ciekawa jestem, bo u nas noce przespane w całości w ciągu tych dwóch lat można policzyć na palcach ,w dodatku raczej jednej ręki ;D.

pozdrawiam
nikita
 
z tymi nocami to różnie bywa :)

ogólnie przesypia ale też często zdarza się, że się przebudza i popłakuje. Staramy się jednak nie iść od razu do jej pokoiku i najczęściej zaraz usypia. Kiedyś ja tylko się przebudzała i zaczynała płakać to chodziliśmy zaraz do niej i to był błąd, gdyż jak nas widziała to już wcale nie chciała spać.

W naszej sypialni mamy nianię elektroniczną aby słyszeć co się dzieje w jej pokoiku.

:)
 
Jak czytam dziewczynki, to co piszecie, to jestem w lekkim szoku, bo mój Krzyś przeszedł na jedną drzemkę w ciągu dnia tak ok. 8 miesiąca.
I teraz nasz rozkład dnia wygląda następująco:
godz. ok 9.00 - Krzyś budzi się z nocki
godz. ok. 12.00 - Krzyś robi sobie drzenkę, która trwa od 1,5 do nawet 3 godzin
godz. ok 20.00 - Krzyś idzie spać już na noc i czesto udaje mu się przespać cała nockę bez budzenia.

Ja jestem zadowolona z takiego rozkładu dnia mojego synka.
 
narzekałam, martwiłam sie a Oskar od dwóch tygodni wstaje 7-8, drzemka 12-14, czasem nawet do 15 a spac idzie 20-21, i zasypia w pięc minut. oczywiscie w nocy sie budzi, tak ok 1-2 i musze go wziąc do naszego łózka, bo inaczej nie uśnie. ale w koncu mam wieczór dla siebie. jeszcze sie nie przyzwyczaiłam i czasem nie wiem co mam ze soba zrobić ;D.
stało sie tak z dnia na dzień, bez zadnych zabiegów z mojej strony. mam nadzieje, ze tak juz zostanie.
pozdrawiam
 
No to gratulacje. Dzieckom jednak ciągle się coś z tym spaniem zmienia, więc nie przerażaj się, jeśli za jakiś czas znów wystąpią problemy. Z mojego doświadczenia wynika, że to się tak waha - mój synuś jakiś czas śpi wzorowo, potem następuje okres częstszego budzenia albo problemów z wieczornym zaśnięciem, a potem znów wszystko wraca do normy. Może powodem są zęby, może poprostu nowe doświadczenia, które dziecko silnie przeżywa.... w każdym razie co jakiś czas można sobie odsapnąć. Oczywiście życzę Ci, żeby Oskarkowi już tak zostało :laugh:

pozdrawiam
nikita
 
nikita33 pisze:
coż, jedyna nadzieja w tym, że jak dzieciaki pójdą do przedszkola, to się wszystko zmieni. Wtedy pewnie będą chodzily spać o ludzkiej porze, tylko rano trudno będzie je wyciągnąć z łózeczka....
Nie licz na to - ja sie rozczaeowałam. Od kiedy mój syn poszedł w wieku 3,8 lt do przdszkola było jeszcze gorzej. :mad: Oni tam spali około 1 godz. 20 min. Przed przedszkolem już nie sypiał w dzień. Teraz to już grupa pięciolatkow, więc nie majależakowania tylko odpoczynek po obiedzie 8)
 
Witajcie!

Moje dzieci dawno juzspia raz dziennie. Nawet bylotak, ze Marcinek w wieku ok18-20 mies odmowil spania w dzien, spal raz na tydzien lub dwa. Dopiero jak poszedl do przedszkola to znow zaczal sypiac w dzien.
Karolka ma teraz 18 miesiecy i bywa ze odmawia spania w dzien np. dwa minione dni.
Ale znam dziecko (jej kolezanki), ktore mimo, ze ma dwa lata nadal sypi dwa razy dziennie. I nie chodzi jakos strasznie pozno spac.To chyba zalezy od organizmu. Zreszta jego rodzice tez lubia spac ;)
 
reklama
Witam :)
no wiec moja Misia juz od jakiegos czasu sypia tylko raz dziennie, tak kolo 12-13 kolo godziny z porywami do 2 i poznije juz nie spi caly dzien, chociaz bardzo marudzi, czy nie uwazacie ze to za wczesnie na jedna drzemke
pozdrawiam
 
Do góry