reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy jedna drzemka w dzień

nikita33

Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2004
Postów
2 021
Chciałam Was zapytać, w jakim wieku Wasze dzieciaczki przestawiły się z dwóch na jedną drzemkę dzienną. Słyszałam też, że zanim się dzieciom całkiem ta jedna drzemka ustali, to mają taki marudny okres i jakby nie mogły się zdecydować - tak, czy tak... jak było u Was? Ciekawa jestem, kiedy mój Filipciu będzie spał tylko raz w dzień.

pozdrawiam
nikita
 
reklama
hej !!!

Moja córcia właśnie przestawiła się na spanie tylko raz dziennie. Trwa to już od około miesiąca.
Czasami żałuję, że nie śpi jeszcze dwa razy dziennie. Właśnie jest baaaardzo marudna i nie chce zasnąć poraz drugi.
Na początku było przeplatane. Jednego dnia tylko jedna drzemka a przez następnych klilka dwa razy dziennie aż w końcu tylko rano.
Dodam jeszcze, że Gaba wstaje o 7 rano, a kładziemy ją spać tak około 10. Przesypia średnio 1,5 godziny i do wieczora rządzi... A spać idzie o 19.

Myślę, że samo dziecko będzie Ci dawało znać kiedy nie chce więcej spać. U mnie było to, że na siłę próbowałam ją kłaść o tej samej porze i z reguły ja usypiałam a ona dalej brykała po łóżku. Czyli nie chciała spać.
A tymczasem ciesz się, że jeszcze podsypia dwa razy.
 
Witaj Nikito.Moja córka zaczęła spać raz dziennie w wieku ok. 1.5 roku.Poprostu gdy kładłam ją 2 razy wieczorem zasypiała dopiero koło godz.22:30-23:00.pani doktor stwioerdziła że to niedobrze jak na takiego malucha i kazała mi ją usypiać w dzień tylko raz. U nas pojawił się ten problem ,że jak ją już uspiłam wieczorem ok. 20:30 to po przespaniu ok. 3 godzin budziła się i była gotowa do zabawy przez 3 nasteone godziny.Poprostu nadal traktowała wieczorne spanie jako drugą drzemkę. Po kilku zarwanych nocach lekarka doradziła mi żeby podawac Sandrez przez 4-5 wieczorów MELISAL(zioła)w syropie i dopiero to zadziałało.Teraz córka ma 2,5 roku i przesypia średnio od 21-do 7 rano. Życzę powodzenia w "przestawianiu". :wink:
 
Witaj Nikito.Moja córka zaczęła spać raz dziennie w wieku ok. 1.5 roku.Poprostu gdy kładłam ją 2 razy wieczorem zasypiała dopiero koło godz.22:30-23:00.pani doktor stwioerdziła że to niedobrze jak na takiego malucha i kazała mi ją usypiać w dzień tylko raz. U nas pojawił się ten problem ,że jak ją już uspiłam wieczorem ok. 20:30 to po przespaniu ok. 3 godzin budziła się i była gotowa do zabawy przez 3 nasteone godziny.Poprostu nadal traktowała wieczorne spanie jako drugą drzemkę. Po kilku zarwanych nocach lekarka doradziła mi żeby podawac Sandrez przez 4-5 wieczorów MELISAL(zioła)w syropie i dopiero to zadziałało.Teraz córka ma 2,5 roku i przesypia średnio od 21-do 7 rano. Życzę powodzenia w "przestawianiu".
 
Cze,
a z moim Zuzinkiem było tak do 10 miesiąca 2 drzezmki , potem tak samoistnie przeszła na 1 drzemkę i potrafiła spać nawet do 3 godzin. Teraz ma 16 miesięcy i nie śpi w ogóle w dzień (juz dobry miesiąc) odkąd przestalam jej dawać pierś w dzień (czasem zasypia w wózku na spacerze). Budzi się około 7 - 8 rano a zasypia 18 - 19 czasem później. Z tych dwóch drzemek zezygnowała w momencie kiedy wyruszałyśmy na coraz dłuższe i dalsze spacery (za dużo ciekawych rzeczy, żeby spać:)). Wg mojego doświadczenia przyjdzie taki moment, kiedy samo się wszystko zmieni, zarówno ilość drzemek, godziny zasypiania i ilość czasu przespanego.
No to tyle_pozdrawiam:)
 
Hej!
Nasza Daria zaczęła spać raz dziennie gdzieś około 9 m-ca, zazwyczaj śpi 1,5-2h między 13 a 15. A najlepiej kiedy śpi na spacerze, bez względu na pogodę.Później, mimo tego,że jest marudna nie da się uspać, mimo naszych prób. A zasypia dopiero po 20:00, a nawet zdarza się, że około 22:00. A jak nam zaśnie po raz drugi w ciągu dnia, to możemy zapomnieć o przespanej nocy, nie chce zasnąć i już.
 
Mój młodszy syn zaczął spać raz dziennie w wieku 1,5 roku. Tak, jak inne mamy piszą - jeżeli położyłam go dwa razy to noc zaczynała się o 23.00. Co dla mnie było koszmarem.
 
Moja Julcia tez zaczela spac raz dziennie ok.1,5 roku.A od ok. dwoch miesiecy (2,5 obecnie) nie spi w dzien! Twierdzi ze jest widno i ona spac nie bedzie.Wszelkie proby polozenia jej spac konczyly sie polgodzinnym placzem i "jeszcze jest widno nie chce spac".wiec dalam spokoj.Chodzi spac 20.30-21.00 a budzi 8.00-8.30Widac to jej wystarcza.Czasami dziwie sie ze nie jest zmeczona !!
 
No właśnie, ja też się czasem dziwię, jak widzę kiedy mój synuś bryka cały dzieć i nie wygląda na zmęczonego, skąd on bierze tyle siły, ja mam ochotę na te dzienne drzemki bardziej niż on ;)

pozdrawiam
nikita
 
reklama
Wg mnie dziecko ma więcej siły na brykanie w ciągu dnia bo jest po prostu mniej zmęczone życiem - tak ogólnie.W tej chwili Zuzia znowu zaczęła sypiac w dzień, ale tylko na spacerach w wózku. Zasypia między 10-11, i spi do 2 godzin. Budzimy sie teraz o 6, lub troszkę wcześniej(skonczyłam karmienie piersią). I buszujemy. Ja na ogół jestem tak nieprzytomna, że jak wieczorem ja usypiam to mnie samą usypia bajka którą małej opowiadam...:)
 
Do góry