reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy liczyć 1 dc? (Sprawa dla detektywa)

anyżowa_cynamonka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2018
Postów
25
Drogie, mam nadzieję, że jeszcze nie śpicie.
Od jakiegoś czasu staram się o dzidzię, ale ostatni cykl trwał rekordowo długo. Lekarz zapisał mi duphosten - miałam go brać na wywołanie miesiączki (wcale skubana się nie chciała pojawić :)), a później od 15 dc. Rzecz w tym, że nie wiem, kiedy był ten 15 dc. Krwawienie pojawiło się już dwie godziny po zażyciu pierwszej tabletki, później ustało. Pojawiło się znowu i tak naprawdę właściwy okres zaczął się w piątek, po trzech dniach od tego incydentalnego krwawienia. Od kiedy liczyłybyście 1 dc? Mój gin na chorobowym, nic się nie dzieje, więc nie chce do niego wydzwaniać. Dzięki z góry!
 
reklama
Witam. 🙂 w moim przypadku takie plamienia raczej nie występują, u mnie okres poprzedza straszny ból podbrzusza, trwa on przez pierwsze dwa, trzy dni miesiączki. Kilka godzin od bólu rozpoczyna się miesiączka i od razu pojawia się krew, na początku taki kolor malinowy, potem krwistoczerwony. Ja w Twoim przypadku policzyłabym pierwszy dzień cyklu wtedy właśnie kiedy pojawia się taki żywy, malinowy bądź czerwony kolor miesiączki. To dość racjonalne bo takie upławy brązowe bądź koloru kawy z mlekiem mogą pojawiać się nawet w środku cyklu. 🙂 Pozdrawiam
 
Witam. 🙂 w moim przypadku takie plamienia raczej nie występują, u mnie okres poprzedza straszny ból podbrzusza, trwa on przez pierwsze dwa, trzy dni miesiączki. Kilka godzin od bólu rozpoczyna się miesiączka i od razu pojawia się krew, na początku taki kolor malinowy, potem krwistoczerwony. Ja w Twoim przypadku policzyłabym pierwszy dzień cyklu wtedy właśnie kiedy pojawia się taki żywy, malinowy bądź czerwony kolor miesiączki. To dość racjonalne bo takie upławy brązowe bądź koloru kawy z mlekiem mogą pojawiać się nawet w środku cyklu. 🙂 Pozdrawiam
 
Dzięki za odpowiedź, też bym tak obstawiała. Jeśli chodzi o plamienia - jak dotąd nigdy ich nie miałam w środku czy od koniec cyklu. Organizm szybko zareagował na lek, właśnie takim ciemniejszym, gęstym plamieniem.
 
Pewnie tak było. Skoro do tej pory nie brałaś tego leku, wielce prawdopodobne, że na początku organizm płata figle. Nie zaprzątaj sobie tym głowy. 🙂 w moim przypadku, odkąd staramy się z mężem o dzieciątko, cykl również się wydłużył. Doszukuje się jakiś objawów i przez to okres nie chce przyjść 😒 zołza jedna. Nie martw się, myśl pozytywnie a będzie dobrze, zobaczysz. Życzę Ci pięknych dwóch kresek na najbliższym teście ciążowym. Pozdrawiam serdecznie 😊
 
Ostatnia edycja:
Dzięki :) Tobie również!
Pewnie tak było. Skoro do tej pory nie brałaś tego leku, wielce prawdopodobne, że na początku organizm płata figle. Nie zaprzątaj sobie tym głowy. 🙂 w moim przypadku, odkąd staramy się z mężem o dzieciątko, cykl również się wydłużył. Doszukuje się jakiś objawów i przez to okres nie chce przyjść 😒 zołza jedna. Nie martw się, myśl pozytywnie a będzie dobrze, zobaczysz. Życzę Ci pięknych dwóch kresek na najbliższym teście ciążowym. Pozdrawiam serdecznie 😊
 
Do góry