reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy mąż powinien wziąć wolne

@Ada2222 U mnie drugi poród był sn, a pierwszy cc.
No więc przy pierwszym porodzie miałam umówione na cc na 39tc (ze względu na pośladkowe ułożenie). Urodziłam 37t1d - o 2 w nocy odeszły mi wody, cc zrobili o 8 rano.
Drugi poród sn - miałam mieć planowane cc na ok 39tc (ze względu na pierwsze cc i chciałam usunąć bliznowca po 1cc). Urodziłam 35t2d siłami natury. O 3 zaczęły mi się sączyć wody, urodziłam 7.20. Także teoretycznie pierwszy poród naturalny i dość szybko poszło.
 
reklama
Cześć mamusie, przychodzę dzisiaj trochę z dziwnym pytaniem, a mianowicie czy wasi mężowie brali wolne przed narodzinami dziecka? My z mężem zastanawiamy się od kiedy ma wsiąść wolne. Chcemy poród rodzinny. Termin mam na 30 lipiec, mąż niestety ma taką pracę że ciągle jeździ gdzieś na budowy i prawdopodobnie w tym czasie będzie daleko od domu. Myśleliśmy żeby był po prostu pod telefonem i jak zacznie się coś dziać to przyjedzie ale w tym wypadku taka opcja odpada bo by jechał dwie godziny minimum do domu z budowy. Jak to u was wyglądało ?
Przy każdym porodzie byl to wystarzajacy czas na powrót meza z pracy 😆
Wolne to brał 2tyg ale jak szlam rodzic aby z dziećmi siedzieć też 😆
Także byłabyś szczęściara jakbys urodziła w 2 h bez jakchowliek oznak wcześniej 🤣
 
To zależy kto ma jaką pracę i możliwości.
U mojego w pracy ( około 200 pracowników ) muszą podawać z dużym wyprzedzeniem kto kiedy bierze urlop w sezonie letnim. Tam pojedyńcze dni to bez problemu czy w okresie zimowym, ale na sezon letni to w okolicach marca robią już pełną rozpiskę kto bierze kiedy urlop.

Ja mam np termin na 4lipca, ostatnio przesunął się na 6lipca ... ale wiadomo jak to w życiu bywa, równie dobrze mogę urodzić 30czerwca lub 10 lipca 🤷‍♀️
Mój się dogadał z kierownikiem ( akurat bez problemu bo rozumią że to o poród chodzi ) , że po prostu jak już konkretnie zacznie się poród to on dzwoni do firmy albo się z niej wręcz urywa i wtedy bierze 2tygodnie.
I my właśnie podobnie chyba zrobimy, mąż będzie czekać na telefon, szef męża napewno go puści o to nie ma problemu
 
Dodam tylko, ze na urodzenie dziecka przysługuje urlop okolicznościowy. Nie trzeba brać urlopu tego dnia. To sa dwa dni. A potem sa jeszcze dwa tygodnie urlopu ojcowskiego.
 
W mojej pierwszej ciąży skurcze zaczęły się o 4 rano, o 6 wchodziłam na porodówkę, a dziecko na ręce dostałam o 9.45, więc na pewno zdąży przyjechać ;)
 
Do góry