reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy mleko krowie?!:/

Moje dziecko nie pija krowiego............i nie spieszno mi z pdoaniem mu go..................pije ryzowe sojowe, Candie.
Ostatnio czytalam troche o soi, okolo 90% jest modyfikowana genetycznie... Ciagle jest badane jaki ma to wplyw na ludzi, ale prawdoodobnie moze powodowac bezplodnosc i inne problemy.... Ja raczej nie ryzykowalabym, byc moze sie myle, ale po co robic z dziecka krolika doswiadczalnego:-(....
 
reklama
Tak masz racjtez o tym czytalam..........dlatego zaprzestalam podawania go....................zreszta wypil cale 2 kartony tego mleka tylko ....................
Teraz nie pija zadnego..................bo nie chce
 
Jesli mielibyśmy mówić juz o "ingerencji w naturę" to prawde mówiąc nie powinnismy pic mleka krowiego..bo to mleko dla cieląt nie dla ludzi. Dla nas tylko mleko od matki...;-)
 
Nie podoba mi się ten pomysł- ten kto ci to doradził chyba nie jest zbyt kompetentny w temacie. Tak małe dziecko nie jest przygotowane na tłuste krowie mleko- nawet jeśli nie zareaguje źle od razu( na przykład ostra alergią) to pomyśl o jego wątrobie za parę lat. Zostań jeszcze przy mleku dla niemowląt- ja stosuję Hipp( najtaniej możesz kupić na dodomku.pl)
 
witam Was mamy
Ja tez zastanawiam sie czy na pewno nie za szybko wystartowalam z tym krowim mlekiem.. moja doktorka powiedziala by zaczac malemu wprowadzac o 20 ml dziennie by odstawic od formuly, bo w 6 mies jego zycia uciekl mi pokarm. zaczelam, bylo ok. potem od 11 mies zaczelam mu podawac tylko krowie, 3.2% jak lekarz zalecila i juz formuly nie dawalam. a teraz rozmawialam z kolezanka i ona mi powiedziala ze do 3 roku nie powinno sie podawac mleka krowiego bo unicef zabrania. wystraszylam sie szczerze powiedziawszy chcialabym wiedziec cos o tej ustawie unicefu ale jeszcze nie znalazlam. czy koras z Was slyszala o tym?
moj Mikolajek swietnie przyswaja wszystkie pokarmy, nie ma zadnych alergii zadnych kolek, kupki prawidlowe i nigdy zaparc nawet nie mial. z formuly od razu przeszedl na to krowie mleko bez zadnych protestow. Prosze o Wasze opinie i dzieki serdeczne
:-)
 
Witam :)
Zainteresowałam się tym wątkiem ponieważ zamierzam przejść z mleka modyfikowanego na krowie.
Tak naprawdę nie ma 100% dowodów co jest lepsze czy mleko modyfikowane czy krowie.
Może jest tak, że oba są równie dobre?
Wyobraźmy sobie jednak sytuacje, że ktoś udowadnia, iż najlepsze dla dziecka po mleku matki jest powszechne, zawsze dostępne i tanie mleko krowie. Jestem pewna, że byłby to wieli upadek koncernów produkujących mleko zastępcze. Wszystkie matki karmiłyby krowim mlekiem.
Jeśli mleko modyfikowane to mleko krowie w proszku z dodatkiem witamin, ale pozbawione związków alergizujących to nie rozumiem czemu nie można go podać w zwykłej naturalnej postaci jeśli dziecko nie ma alergii?? Witaminy również zastąpić naturalnymi w postaci owoców i warzyw??
Dlaczego kaszka dla dziecka musi wyglądać np. tak:
- mleko modyfikowane w proszku
- kaszka ryżowa w proszku o smaku jabłkowym
a nie może wyglądać tak:
- niskotłuszczowe mleko krowie
- ugotowany kleik ryżowy z ryżu naturalnego
- świeże starte jabłko??
Czy uważacie, że pierwsza kaszka jest zdrowsza od drugiej czy odwrotnie?
 
Witam.Moja corka zaczyna wlasnie roczek i lekarz tez mi powiedzial ze moge juz jej dawac mleko krowie.Problem jest taki ze nie mam od kogo go brac.
Czy moge kupowac jej jakies mleko w slepie kartonowe lub w folii????
 
reklama
witam
moje dziecko ma dwa latka i jeszcze krowiego mleka w ustach nie mialo...i nie zamierzam mu predko podawac...jada serki,deserki i inne jogurty do tego pije Nan waliliowy wiec mleko krowie mu nie jest potrzebne....zamiast tego polecam wlasnie twarożki,jogurty...
 
Do góry