reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy można dawac wcześniakom coś więcej niż mleko????

reklama
Witam! Wojtuś urodził sie w 32/33 tc, od początku miał problemy z jedzonkiem, jest też duże ryzyko że mały bedzie alergikiem po tatcie, dlatego pije cały czas Nutramigen (bblleeee fuj), 14 listopada skończył 4 miesiące i pani pediatra kazała wprowadzić powoli Sinlac Nestle, tylko nie wiem od jakich proporcji zacząć ???
W nastepnym tygodniu soczki i jabłuszko i marchewka a jak będzie dobrze to byle do przodu. Od 6 miesiaca będzie pił Nutramigen 2.
 
Wiesz ja jak wprowadzałam małej nowe mleko robiłam to wg porady doświadczonej położnej i w naszym wypadku trwało to ok.2 tygodni zanim przeszliśmy z Neutrogeny na Nan.Poprostu w pierwszym dniu do co 2 posiłku dodawałam zamiast Neutrogeny miarke nowego mleka ,w następnym dniu 2 miarki i tak po kolei aż doszliśmy do tego,że mała piła sam Nan.Wszystko było spokojnie i nie było rzadnych problemów z brzuszkiem,a chce nadmienić,że ona była skrajnym wcześniakiem
 
Ja swojej małej (25 tc) dawałam juz deserki w 4 m-c wieku urodzeniowego a 1 m-c wieku skorygowanego tak kazała pani doktor z patologi noworodka zaczełam od jabłuszka potem soczek z jabłuszka i winogrona i nic jej nie było brzuszek nie bolał więc jesteśmy juz 3 tygodnie po deserkach i dodajemy zupki.
 
Ja malej juz tak od 2 miesiecy podaje herbatki - koperek ,anyz, rumianek.,zaczely sie kolki wiec trzeba bylo cos na to jej dac. Probowalysmy juz ziemiaczka, jablko gotowane,marchewke, kurczak z warzywami. codziennie wypija kaszke ryzowa-,lub kleik kukurydziany.coraz bardziej ja interesuje co ja jadam,pcha ciagle raczki do buzi,dla mnie to znak ze czas na konkretne jedzonko, wiec probujemy chrupki kukurydziane,
 
Katja jak moje dziecko miało 1 miesiac korygowany to ledwo 60ml mleka wypijała i to zajmowało jej ok 1 godziny a nawet więcej, do tego chlustające wymioty. Jadła tylko na leżąco przez pierwsze miesiące w pozycji na boczku bo w każdej innej się dławiła (raz ją przywracałam do żywych po takim zachłystnięciu). Nie wyobrażam sobie dawać jej wtedy cokolwiek innego, skoro nawet woda dla niemowląt powodowała u niej koszmarne bóle brzuszka. Nie każde dziecko może tak wczesnie zacząć jeść "doroślejsze" jedzonko ;-)
 
U nas było tak, przynajmniej tak wytłumaczyła nam to nasza neonatolog. Wiki ma wiek korygowany do rozwoju i do wszystkiego oprócz jedzenia. Według niej wcześniaki jeśli tylko będą dobrze to tolerowały powinny jeść wszystko tak jak według wieku kalendarzowego inne dzieci. I my tam robimy ;) i jest ok ;)
gorzej było gdy wiki nie miała jeszcze ząbków,ale teraz je już coraz więcej.
 
Dajecie swoim dzieciom chrupki kukurydziane? Niby 8 miesięczne dziecko może już takie rzeczy jeść, ale mój ma odruch wymiotny i nie wiem czy chodzi o smak czy o coś innego. Robiłam już drugie podejście (po miesiącu) i jest tak samo jak było. Zresztą torhcę się boję czy się nie zakrztusi. A ząbki już ma - dwa dolne, idą górne i dalsze dolne, czuję że niedługo będzie ich 6 :szok:
 
Mamo Wiktori mi tez tak lekarze mowili tylko ze dawałam wiecej czasu chłopkom miedzy nowosciami


Majka chrubki sie robia w slinie papka wiec nie powinien sie zakrztusic i super mozna nimi masowac swedzace dziasla...ja podawałam gdzies od 7-8 miesiaca i lubili je
 
reklama
Moja mała też uwielbia flipsy ;)
radzę ci zacząć od takich małych kukurydzianych kuleczek lub podzielić flipsy na mniejsze kawałeczki. Może będzie lepiej ;)
 
Do góry