reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy można dawac wcześniakom coś więcej niż mleko????

Dołączył(a)
28 Styczeń 2007
Postów
5
Miasto
olsztyn
:confused: Witam, jestem mamą dwóch chłopaków urodzonych w 34 tygodniu, 29 stycznia skończyli 4 m-ce. W zeszłym tygodniu w poradni ryzyka usłyszałam, że dorównali już do dzieci donoszonych. Zastanawiam się tylko kiedy mogę zacząc wprowadzac coś innego niż mleko- teraz piją jeszcze Bebilon 1 ,chociaż jak skończę te opakowania co mam kupię już chyba Bebilon2. A co do tego? Pozdrawiam;-)
 
reklama
ja urodziłam Maciusia w 35tyg i juz od 4 miesiaca podawałam soczki najpierw jednoskładnikowe potem dwu i zaczełam tez podawac deserek z jabłuszka, ale u nas zgaodziła sie pani doktor poniewaz Macia był od poczatku na sztucznym bebiku:-)

Sprubuj podac troszeczke soczku jabłkowego i poobserwuj
 
Moje córeczki urodzone w 36tc z wagą 1750 i 2000 zaczęły dostawać posiłki stałe jak skończyły 4 miesiące i nie było problemów.

Synek urodzony w 34tc (2070) dostaje pokarmy równoznaczne z wiekiem skorygowanym. U niego pediatra kazała czekać 2 tygodnie i podawać normalnie nowe posiłki, ale jak mu dałam to wszystko się skończyło wielkiem bólem brzuszka!! Więc poczekałam aż powinien skończyć 4 miesiące i dopiero wtedy zaczęłam podawać nowe pokarmy, i wszystko było już dobrze.
pozdrawiam!!
 
Mój synek urodził sie w 36 tyg i zaczęłam mu podawać soczki, kaszki jak skończył 4 miesiące a kleik to nawet wcześniej do mleka dodawałam. Mimo, ze był wcześniakiem i korygowano mu wiek to potrzebował dużo jedzonka i dlatego pani doktor pozwoliła.
 
Mój synek urodzony w 32 tyg.ciąży od 1 miesiąca podajem mu cherbatki z rumianku i antykolkowe a teraz ma 2,5 mies. i dajem mu cherbatki z jabuszkiem i melisą na uspokojenie i z kopru.:happy:
 
Mójsynek ma 5 miesięcy i dajem mu Bebiko2 z kleikiem gryczano-ryżowym,Bebiko2 Omnen,i kaszki z Nestle i Bobovita bananowo-ryżową,ryżowo-brzoskwiniową. Najlepiej lubi bananowo-ryżową.:-)
 
Moja córeczka jest wcześniakiem thdz. 36/37 z niską wagą urodzeniową 2050g. Po skończeniu 4 mies. dostaje soczki i deserki. Niestety nie mogę podawać jej za często marchewki i ryżu, bo ma po nich zaparcia. Uwielbia za to dynię z ziemniakami, a do mleka dodaję jej kleik kukurydziany.
 
Moje maleństwo urodziło się na przełomie 31 i 32 t.c., ale ponieważ miało problemy z robieniem kupki (leniwa perystaltyka, a zalegająca kupa fermentowała), zaczęlismy dawać jabłko w wieku 3,5 miesiąca (metrykalnego, nie korygowanego). Toleruje bardzo dobrze. Dziennie wypija 60 ml soku pomieszanego z przecierem i prawie zawsze udaje się ją namówić na kilka łyżeczek przecieru dosłodzonego glukozą.
 
Moja mała urodziła się w 25/26 tyg. i dopiero w 6 miesiącu życia mogłam zagęszczać jej mleczko kleikiem a w 7 miesiącu podawać soczki i zupki.To wszystko zależy od lekarza kiedy i co pozwoli podawac.Na własną ręke lepiej tego nie robić bo można napykać biedy.Wcześniaki mają słabiej rozwinięty układ pokarmowy i nie należy z tym sę spieszyć
 
reklama
Tak tez nam powiedział pediatra - spieszyc się nie ma co, mozna co najwyżej próbować. Małgosi jabłko dobrze zrobiło, ale na zapierającą marchew czy kaszke jeszcze bym się nie zdecydowała...
 
Do góry