reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy na nocnik?

no to każde przedszkole ma inne wewnętrzne ustalenia. dlatego mnie to zaciekawiło.ja myślałam że to standard że bez pieluszki, że potrafi jeść łyżeczką- nie koniecznie zupę ale pokarmy tzw. stałe. no i dobrze by było jak samo się ubrało po wyjściu z toalety. to takie standadry w naszym przedszkolu.
 
reklama
nie będę jej na silę smoczka zabierać bo mi on w niczym nie przeszkadza..używa go do zasypiania i wypluwa potem.....

a używanie długo smoczka to nie powód wady zgryzu a wady wymowy (z tym zgryzem to mit..przy mleczakach)..używanie smoczka powoduje brak pionizacji języka co utrudnia mówienie sz,cz, r..... a ona NIGDY nie miała z tym problemu
no fakt dziecko 4-5letnie wygląda dziwnie ..a ona ma 3 latka

od pieluch tez była odzwyczajona ale jak miała problemy z pęcherzem znów się jej cofnęło i tak już zostało...śmieje się ,ze to czego nie wysiusiała za młodu musi teraz:-p;-):blink:
 
od pieluch tez była odzwyczajona ale jak miała problemy z pęcherzem znów się jej cofnęło i tak już zostało...śmieje się ,ze to czego nie wysiusiała za młodu musi teraz:-p;-):blink:
U nas było dokładnie tak samo. Oli spała bez pieluchy już 2 miesiące, raz dostała infekcję pęcherza i zaczęła na nowo siusiać w nocy, więc pieluchę ubieram do dziś każdej nocy. A w dzień przecież przestała siusiać bardzo szybko, bo miała 1,5 roku. Ja nie wysadzam w nocy, uważam, dziecko samo musi nauczyć się trzymać mocz, bo nie o to chodzi, żeby dziecko budziło się w nocy, tylko o to, żeby było w stanie przespać noc bez pobudek (wiadomo, że pobudki mogą się sporadycznie zdarzyć, ale nie może to być zasadą). Kontrolowanie oddawania moczu w czasie snu ma związek z produkcją wazopresyny - hormonu zagęszczającego mocz nocny, każdy organizm jest inny, jeden zwiększa produkcję temu hormonu szybciej, inny później. Moczenie nocne należy leczyć, ale u naszych dzieciaczków nie ma narazie mowy o moczeniu nocnym, do 4-5 rż dziecko ma prawo siusiać w nocy. U Oliwki może się to moczenie nocne zdarzyć, muszę się liczyć z taką ewentualnością, bo w naszej rodzinie zdarzały się takie przypadki. Także jak za rok będzie nadal siusiać w czasie snu, skonsultuję to z lekarzem, na razie czekam...
 
Aga,ja tylko zapytałam,nie atakowalam:no:. Nie zgodze sie z teoria,że smoczek nie powoduje wad zgryzu,bo znam conajmnej piątkę dzieciakow u których takie były konsekwencje przedłuzonego ssania smoczka. Mój Bartus również mial z tym problem,ale tak jak pisałam nie atakuje,tylko zapytałam:sorry:.
Wczoraj pochwaliłam Kondzia,że mial tylko jedną wpadkę,a dziś się zsikał do łóżeczka:sorry:.Już więcej nie będę go chwalić;-).
 
narazie zdecydowalam, że jednak pieluszka zakladana, ale prawie każda nocka sucha jest, no ale zdarza się, ze nasiusia mimo, ze przed snem samym nic nie wypije. Zobaczymy jak dalej pójdzie, jak bede widziała, ze np tydzień z rzedu jest sucho bez wpadki, to może znowu zaryzykujemy
 
U nas lekarze twierdza ze dziecko ma prawo moczyc sie do 7-8 roku zycia.Od mojej szwagierki corka moczyla sie do 6 roku zycia ale ten ostatni rok juz chyba tylko z wygodnictwa ,podam przyklad co mowila do szwagierki wieczorami "mamo zaloz mi pampersa bo chce mi sie siku":-D.Jenni spi juz bez pieluchy od paru miesiecy nawet niewiem ile juz ich uplynelo hihihi ale zdazy jej sie posiusiac jak i za dnia tak i w nocy. A co do smoczka to ja niewidze problemu sa smoczki co wady zgryzu nie powoduja i tak jak Aga pisze ewentualnie sa wady wymowy kiedy dziecko mowi a cmoka smoka .
Zapomnialam napisac ze syn mojej drugiej szwagierki mial 8 lat i popuszczal w nocy i dostal taka wkladke do majtek i jak ona wyczula chociaz krople moczu to w uchu mu piszczalo (w uchu mial taki malutki mikrofonik)
 
Ostatnia edycja:
U Victora ukończenie 3lat było jakimś przełomem w jego rozwoju - zaczął z dnia na dzień mówić coraz więcej, całymi zdaniami i w poprawnej odmianie, a dodatkowo w pełni usamodzielnił się w sprawach toalety:tak: Sam chodzi siku i kupkę, co dla nas jest ogromnym sukcesem, bo długo miał opory przed siadaniem i robieniem:sorry2: W sumie to my pożegnaliśmy wszelkiego rodzaju nocniki i nakładki, został tylko wygnieciony podkład pod prześcieradłem:-p W nocy od bardzo dawna śpi bez pieluszki, w sumie to było pierwsze jego osiągnięcie w tej dziedzinie:tak:
Rosmerta ja bym zdjęła Hubkowi pieluszkę na noc, tylko najpierw porządnie zabezpieczyła łóżko:tak: Victorowi też na początku zdarzały się wpadki, to normalne, przecież dziecko uczy się kontrolować swoje potrzeby:tak: U nas to wyglądało później tak, nawet jak Victor pił wodę w nocy, co mu się zdarza do tej pory, że potrafił na śpiocha iść do łazienki i zrobić siku. Teraz spokojnie wytrzymuje do rana bez większych problemów;-) Ja myślę, że warto spróbować, tym bardziej, że Hubek w ciągu dnia już chodzi bez pieluszki i dużo więcej rozumie, ale wiem też, że na każde dziecko przychodzi pora:tak: Powodzenia:-)
 
nareszcie się doczekalam :-) koniec z pieluszkami, Hubek spi juz bez pieluszki prawie tydzień, nie siusiał w pieluszki juz długo ale upierał sie, by mu pieluchę zakładać, teraz w koncu odpuścił i odkąd spi w nowym łózku nie wspomina o pieluszce:-)

a dzisaiaj jeszcze mnie zaskoczył, bo gdy nie moglam podejśc z nim do łazienki bo miałam brudne ręce, to poszedł i w koncu sam zrobił siusiu od poczatku do konca:tak::-) chyba sie przygotowuje sam do przedszkola pełną parą;-):-)
 
reklama
Rosmerta super! Brawa dla coraz bardziej samodzielnego Hubcia:tak:

Victor też już sam korzysta z toalety, chyba że ma spodnie, które się ciężko odpina to woła o pomoc;-) No i na szczęście woła mnie jak trzeba wytrzeć pupę, bo to mu za dobrze jeszcze nie wychodzi, ale się stara:tak: Także i ja jestem zadowolona i dumna z niego:-)
 
Do góry