reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy na nocnik?

WolfiA u nas dokłądnie to samo chociaż mamy od prawie roku ciągle 3 pampersy jeden wisi na lampką nad łózkiem i przypomina Szymkowi że jak w nocy zrobi siuku w wyro to zakłądamy na noc papmera a boji się go jak ognia.ale zazwyczaj jak zobi siku przed spaniem to spokojnie śpi do rana- no pewnie kilka wpadek było ale ma jeszcze prawo.
 
reklama
My już od pewnego czasu też wreszcie bez pieluchy w nocy. Oli jako jedna z pierwszych lutowych maluszków zaczęła kontrolować potrzeby fizjologiczne w dzień, natomiast w nocy chyba skończyła najpóźniej hehe. No, ale odkąd zaczęły się upały, nie zakładamy pieluchy, bo i tak już były długo suche. Wpadek żadnych jak narazie nie ma, nie budzę jej też w nocy na sikanie, robi siusiu przed pójdziem do łóżka i dopiero następne robi jak się obudzi rano, w nocy nawet jak jej się zdarzy obudzić, to do toalety nie chce iść.
 
ja też musze się pochwalić że Weroniczka od jakiegoś juz czasu nie moczy sie w nocy:-) więc i my żegnamy pieluchy juz na dobre:tak:
 
Brawa dla Oliwki i Weronisi:tak::tak:
n016.gif
 
reklama
Witam!
Jestem tu nowa ale podczytuję sobie czasem.


Lilka ma 18 miesięcy i zaczęłyśmy przygode z nocnikiem. Od ok 3 tygodni w dzien chodzi tylko w majteczkach i rajstopach. Potrafi zawołać siusiu i potrafi wstrzymać ale najczęściej robi w majtki. Nie zawsze chce usiąść na nocnik, albo usiądzie, posiedzi po czym wstanie, nałozymy majtki i narobi. Z kupą trochę gorzej. Jak już zrobi na nocnik to ucieka jak oparzona ale zazwyczaj robi w majtki.
Dziś po kolejnym przebieraniu założyłam pieluchę, nie wiem czy dobrze zrobiłam.

I jeszcze zaznaczę, że nie chce siedzieć na nocniku w łazience, tylko w pokoju. Pozwolić jej tak?

jak ją zachęcić bardziej?
 
Do góry