reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy ojciec może zabrać dziecko do siebie?

Dołączył(a)
10 Październik 2009
Postów
9
witam,
może ktoś miał podobną sytuację:
Mąż zostawił mnie w 7 miesiący ciąży, na dzień dzisiejszy pozew o rozwód jest złożony, a teraz moje pytanie:

Synek obecnie ma 3 miesiące "tatuś" przychodzi kiedy mu wygodnie,średnio raz na 2 tygodnie, poinformował mnie , że chce zabierać dziecko do siebie, nawet nie wiem gdzie mieszka.
i MOje pytanie czy pomimo tego, że sprawa o rozwód jest w sądzie,nie mamy jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy, czy mogę złożyć wniosek o ustalenie widywania się z dzieckiem??
Nie zabraniam widywania się z dzieckiem nie utrudniam, jak "tatuś" odwiedza dziecko nie stoje mu nad głową i nie patrze na ręce wchodzę do pokoju jedynie wtedy kiedy mały dłużej płacze , jednak zależy mi żeby te wizyty odbywały się w mojej obecności ponieważ dziecko jest malutkie karmione piersią, w obcych miejscach źle się czuje nie lubi zasypiać.
czy w takim przypadku sąd przychyli się w stone ojca , żeby zabierał do siebie tak małe dziecko?


z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam
Michalina
 
reklama
Mnie się wydaje , że dziecko jest za małe żeby ojciec je zabierał do siebie tym bardziej , że karmisz piersią i dziecko potrzebuje stałego kontaktu z Tobą. Ja Ci nie pomogę , bo nie mam ustalonych widzeń , ale na pewno znajdzie się ktoś kto udzieli Ci rady.
 
witam,
może ktoś miał podobną sytuację:
Mąż zostawił mnie w 7 miesiący ciąży, na dzień dzisiejszy pozew o rozwód jest złożony, a teraz moje pytanie:

Synek obecnie ma 3 miesiące "tatuś" przychodzi kiedy mu wygodnie,średnio raz na 2 tygodnie, poinformował mnie , że chce zabierać dziecko do siebie, nawet nie wiem gdzie mieszka.
i MOje pytanie czy pomimo tego, że sprawa o rozwód jest w sądzie,nie mamy jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy, czy mogę złożyć wniosek o ustalenie widywania się z dzieckiem??
Nie zabraniam widywania się z dzieckiem nie utrudniam, jak "tatuś" odwiedza dziecko nie stoje mu nad głową i nie patrze na ręce wchodzę do pokoju jedynie wtedy kiedy mały dłużej płacze , jednak zależy mi żeby te wizyty odbywały się w mojej obecności ponieważ dziecko jest malutkie karmione piersią, w obcych miejscach źle się czuje nie lubi zasypiać.
czy w takim przypadku sąd przychyli się w stone ojca , żeby zabierał do siebie tak małe dziecko?


z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam
Michalina

ja nie miałam takiej sytuacji ale mi sie wydaje że on Ci w ogóle nie może go zabrać.teraz czy pozniej nie ma do tego prawa.sądy przyznają zawsze dziecko matce.a jeszcze jak ty przedstawisz ze on cie w ciązy zostawli to już na pewno nie.przeciez jestes dobra matka.zakładam ze nie pijesz, nie bierzesz narkotykow, nie bijesz dziecka.niech on nie bedzie taki cwany.skladaj te wnioski i nie patrz na nic.ja podejrzewam ze nie byłabym taka dobra i nie pozwoliłabym na widzenia!!powodzonka i pozdrawiam
 
i mi sie wydaje ze nie powinnas sie zgadzac na dluzsze wyjscia "tatuska" z malenstwem (ewentualnie spacerek) tak jak piszesz on jest jeszcze za maly a tymbardziej ze karmisz piersia. ja równiez nie pozwolilabym mu wziac do siebie do domu tymbardziej ze nie wiesz gdzie to jest i jakie tam warunki panuja! mysle ze sad tez w tym przypadku bylby po twojej stronie w koncu to niemowle które potrzebuje stalego kontaktu z mama! póki nie masz ustalonych konkrektych spotkan ustalonych przez sad absolutnie nie zgadzaj sie na zabieranie malenstwa na "dluzsze " wypady tylko dlatego ze "tatusiek" ma na to ochote to ty jestes matka i to ty decydujesz tymbardziej po numerze który ci odwalil. a sad na bank sie nie zgodzi na cos takiego pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
bardzo dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie ponieważ nawet nie mogę się dogadać w kwesti gdzie w jakim sądzie została złożona sprawa o rozwód, gdzie powinnam złożyć wniosek o zabezpieczenie spotkań?
 
Ja co prawda jestem jeszcze w ciąży ale już co nie co wiem, bo wolę być zabezpieczona na przyszłość...
Więc ojciec dziecka nie ma prawa Ci go zabrać nigdzie, sąd może ustalić mu widzenia tylko i wyłącznie w Twoim miejscu zamieszkania i przy Twojej obecności. I to nie Ty masz o te widzenia składać papiery bo to przecież kosztuje, tylko tatuś skoro nie podoba mu się taka sytuacja.
 
ja nie miałam takiej sytuacji ale mi sie wydaje że on Ci w ogóle nie może go zabrać.teraz czy pozniej nie ma do tego prawa.sądy przyznają zawsze dziecko matce.a jeszcze jak ty przedstawisz ze on cie w ciązy zostawli to już na pewno nie.przeciez jestes dobra matka.zakładam ze nie pijesz, nie bierzesz narkotykow, nie bijesz dziecka.niech on nie bedzie taki cwany.skladaj te wnioski i nie patrz na nic.ja podejrzewam ze nie byłabym taka dobra i nie pozwoliłabym na widzenia!!powodzonka i pozdrawiam
Ojciec ma prawo do dziecka,chyba,że ma odebrane prawa rodzicielskie.Jeżeli chodzi o kontakty tato- dziecko to można ustalać je w sądzie.Skoro tatusiowi tak bardzo zależy na widzeniach to niech wnosi o nie do sądu.Ty nie musisz na nie się zgadzać.Z doświadczenia wiem,że jeżeli jest tak małe dziecko to sąd ustali widzenia z twoją obecnością.Sam dziecka nie weżmie.
Nie przejmuj się tym wszystkim tak bardzo bo to,że on chce brać dziecko to tylko zagrywka.Zazwyczaj wszyscy tatusiowie aby żonie zrobić na złość walczą o widzenia z dziećmi.Gdy już wywalczą swoje zapominają o dzieciach i nawet w ustalonych terminach przez sąd nie odwiedzają dzieci.Zapraszam na wątek dla samotnych rodziców tam znajdziesz sporo na ten temat.Dziewczyny ch ętnie Ci doradzą co jak możesz zrobić w tej sytuacji.
 
bardzo dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie ponieważ nawet nie mogę się dogadać w kwesti gdzie w jakim sądzie została złożona sprawa o rozwód, gdzie powinnam złożyć wniosek o zabezpieczenie spotkań?
To on powinien o to wnosić.Sprawy rodzinne rozpatrywane są w najbliższym Sądzie rejonowym dla twojego miejsca zamieszkania a rozwodowa w Sądzie Okręgowym
 
reklama
witam
jeszcze raz dziękuję za wszystkie porady, otóż dostałam parę dni temu pozew, i mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ nigdzie nie ma napisane w pozwie, czy muszę mieć świadkana to że dziecku nic nie brakuje, że sprawuję nad nim odpowiednią opiekę?

dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry