reklama

od kiedy pasta do zębów?

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez mama MATIEGO, 26 Czerwiec 2012.

1. mama MATIEGO

mama MATIEGO Szczęśliwa żona i mama :)

Mój synek skończył już rok, właściwie niedługo skończy 13 miesięcy stąd moje pytania:
    Czy mogę już myć mu ząbki pastą?
    Czy dostępne w sklepach pasty mogą być połykane przez dzieci (synek nie wypluje jeszcze pasty)?
    Jaka pasta do zębów będzie najlepsza dla dziecka, które skończyło rok?

2. Witaj
    Jak najbardziej możesz już używać pasty z fluorem.
    Szukaj pasty dla dzieci 1-6 lat one maja zawartość optymalną.
    Tak długo jak Twój synek nie będzie wypluwał, na szczoteczkę nakładaj tylko tyle aby umazać włosy szczotki pastą.

Jak już osiągnie tą umiejętność zalecane jest nałożenie szczoteczki tyle co mały paznokieć dziecka lub małe ziarnko grochu.

Ta niewielka ilość pasty , którą połknie w czasie szczotkowania na pewno nie zaszkodzi mu.

Z doświadczenia polecam pasty miętowe (zamiast owocowych) bo te są mniej chętnie " jedzone" przez dzieci;)

Pozdrawiam
    Katarzyna Buss-Maleszka

3. reklama
  4. jednak fluor w pastach jest wskazany

5. Kopka

Kopka Fanka BB :)

ja tez mam pytanie,mojej corci wychodza zabki i troszke jest juz na wierzchu.Czy powinnam juz jej myc zabki czy poczekac,az cale wyjda?

6. Romantyczka

Romantyczka Aktywna w BB

Dokładnie – mnóstwo jest w sieci informacji na temat szkodliwości fluoru i większość dentystów sugeruje, aby dzieci miały pasty bez fluoru. Nie sądzę, aby był w tym jakikolwiek przypadek…

7. Witaj
    Juz jest dobry moment na rozpoczecie szczotkowania. Na poczatku sama szczoteczka do zabawy w kapieli, następnie pasta bez fluoru i po pierwszych urodzinach mozna juz wprowadzic paste z fluorem.
    pozdrawiam
    KBM

8. Romantyczka

Romantyczka Aktywna w BB

Moim zdaniem dzieci powinny myć zęby od pierwszego ząbka, tj. początkowo my powinniśmy zapewnić to mycie. A później dzieci już na pewno przyzwyczają się same. Jeśli uda się wam to załatwić to w przyszłości macie jeden problem z głowy.

9. Marczi

Marczi Początkująca w BB

Mój synek ma 4 ząbki, od pojawienia się pierwszego myjemy ząbki silikonową szczoteczką tylko zwilżoną przegotowaną, wrzącą wodą tzn najpierw ja chwilkę mu szczotkuję, potem on sam próbuje, przygryza... Czy powinnam już zastosować pastę bez fluoru? Jak płukać po tym buzie malucha?

10. reklama
  11. Kopka

marczi takie pasty dla dzieci nadaja sie do polkniecie i dziecku nic nie jest. Pasty naklada sie troszke by tylko posmarowac zabki.

12. Kopka

a czy taka paste z fluorem dziecko moze polknac? wydaje mi sie,ze nie,a taki maluch nie wiem czy wyplucze i wypluje resztki pasty. na sklepach widzialam pasty do zebow przeznaczone od 0-3 lat i myslalam,zeby taka stosowac.

Poleć forum