reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy pasta do zębów?

Szanowne Panie... nie przesadzajmy ;D
Szorujemy od pierwszego ząbka ale najpierw uczymy wypluwać. Ja swojego pierwszego nauczyłam najpierw płukać i wypluwać wodę (jako zabawę) a dopiero potem wprowadziłam pastę dla maluchów. Ja używałam elmex od 1 roku
 
reklama
Drogie mamy

Jesteście dorosłe, macie dzieci i wiecie co dla nich jest najlepsze.

Jest mnóstwo past na rynku bez fluoru, które można stosować u dzieci, chociaż zalecane są pasty z fluorem-tutaj wybór jest Wasz.

Stosowanie u dziecka past leczniczych nie tylko naraża go na przyjmowanie substancji dla niego nieodpowiednich , najczęściej też dzieci uodparniają się na substancję leczniczą i kiedy będzie potrzeba w przyszłości nie będzie działać .
Moim zdaniem stosowanie past leczniczych u małych dzieci jest nieodpowiedzialne. To tak jakby dawać codziennie dziecku aspirynę, bo babci pomaga to i może dziecku pomoże.

W tak młodym wieku najważniejsza jest profilaktyka!!!! nie mylcie tego z zastosowaniem produktów leczniczych.

Poniżej lista past bez fluoru dla dzieci jaka jest na rynku:

-ziaja- maziajka
-nenedent babyby
-president pasta dla dzieci
-bio repair junior
-Żel Xyli-Tots CariFree


i bardzo dobry profilaktycznie krem do zębów gc tooth mousse


Na brak ubytków u dziecka największy wpływ ma brak ubytków u jego rodziców, jesli macie jakies problmy z zębami szybko się wyleczcie wtedy jest szansa, ze wasza pociecha nie bedzie miała problemu


powodzenia w wyborze
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Zanim się zdecydowaliśmy na ajone sporo czytaliśmy - więcej ludzie piszą o negatywnym wpływie fluoru, niż pozytywnym. Zresztą my cała rodziną myjemy zęby taką właśnie pastą i nikt nie ma jakichkolwiek problemów. Poważnie...

nigdy o czymś takim nie czytałam, możesz mi wytłumaczyć proszę czym jest ajone? mój synek ma już dwa latka a mimo to to nie wypluwa pasty dlatego używam dwóch - z fluorem dla dzieci 1-6 lat oraz takiej bez fluory z ziajki, ilość pasty z fluorem na szczoteczce jest minimalna, ale czym właściwie jest ajone?
 
nigdy o czymś takim nie czytałam, możesz mi wytłumaczyć proszę czym jest ajone? mój synek ma już dwa latka a mimo to to nie wypluwa pasty dlatego używam dwóch - z fluorem dla dzieci 1-6 lat oraz takiej bez fluory z ziajki, ilość pasty z fluorem na szczoteczce jest minimalna, ale czym właściwie jest ajone?

Witaj
Stronę wcześniej masz wszystko wyjaśnione.
Pozdrawiam
Katarzyna Buss-Maleszka
 
Ja Kupiłam pastę swojemu dziecku kiedy miała około 1,5 roku wcześniej tylko szczoteczka z woda była używana.
 
ja piszę już z perspektywy 17letniego syna, myłam mu zęby od kiedy tylko się zaczęły pojawiać pastą Elmex, dodatkowo miał lakowane ząbki i fluoryzowane, do tej myje Elmexem (lub Sensodyne)
na każdej kontroli stomatologicznej dentystka jest zachwycona stanem jego zębów, są białe i zdrowe
nigdy nie miał plomby czy jakiegokolwiek innego problemu z zębami czy dziąsłami
więc ja-nauczona doświadczeniem- z Juniorkiem będę postępowała dokładnie tak samo :-) pozdrawiam
 
my dp pierwszych zabkow uzywałysmy wody przygotowanje i szczoteczki a jak coreczka skonczyla rok kupilismy ELMEX paste od 1 roku zycia - moze nie jest tania (u nas koszt ok 16 zł ) ale dawalismy jej naprawde niwielka ilosc

dziecko roczne prawie kazde nie potrafi jeszcz wypluwac i dlatego polecane sa pasty od roku (pewni mozna je połykac )

a traz corka ma 3 latka i uzywamy COLGATE od 2-6 lat
 
Mój synek skończył już rok, właściwie niedługo skończy 13 miesięcy stąd moje pytania:
Czy mogę już myć mu ząbki pastą?
Czy dostępne w sklepach pasty mogą być połykane przez dzieci (synek nie wypluje jeszcze pasty)?
Jaka pasta do zębów będzie najlepsza dla dziecka, które skończyło rok?
mozesz juz używać pasty jesli sa juz zabki
mozesz używać pasty dla dzieci 1-6 lat w ilości bardzo małej- maznieta szczoteczka . W filmikach colgel bedzie dokładnie to pokazane. Taka ilośc moze byc połknięta i nic sie nie stanie. Jesli maluch nauczy sie wypłacać wówczas pasty nakladasz taka ilośc jak jego paznokiec w Paluszku.
Wiele past bedzie ok. Ja osobiście u swoich dzieci uzywalam Elmex dla dzieci . Teraz chłopaki maja 9 i 7 lat i na razie żadnego ubytku więc działa. Ale każda inna tez bedzie dobra bo najważniejsze jest samo szczotkowanie,

pozdrawiam
 
reklama
reklama
Do góry