reklama

Od kiedy poduszka i kołderka u dziecka?

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez Agata2013, 21 Luty 2013.

1. Agata2013

Agata2013 Zaciekawiona BB

Cześć, nie znalazłam tu takiego wątku, jeśli jest to mnie poprawcie :). Od kiedy dziecko śpi na poduszeczce i pod kołderką? Nie wiem kiedy kupić.

2. Kluska79

Kluska79 Fanka BB :)

Moje dzieci kołderkę miały prawie od urodzenia, płaską podusie od ok. 8 miesiąca:happy:

3. reklama
  4. styna26

styna26 Fanka BB :)

ja kołderkę używałam od urodzenia poduszkępo roku i to tylko dla tego że mała miała straszny katar i miała problemy ze spaniem bo nosek się zatykał, a teraz widzę że zasypia na poduszce a później zjeżdża i śpi bez.

5. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Zależy od dziecka i od tego w jaki sposób śpicie. U nas kołderka leży w komodzie, bo dziecko by pod nią nie dało rady spać- jest dość ruchliwa, okręca się często. Śpi w śpiworku. Poduszkę płaską dostała niedawno jak zaczęła kłaść głowę na nasze poduszki :) (śpimy razem), ale to taka bardziej przytulanka- i tak w nocy z niej nie korzysta. Można śmiało zaczekać z poduszkami i kołdrami jak dziecko będzie większe. Z poduszką nawet do momentu aż samo się upomni :)

6. Sosnowiczanka

Sosnowiczanka Mamusia Alanka :)

Moj synek ok 9-10 miesiąca dostał płaską podusie i az zaczął lepiej spać. Teraz coraz częsciej w nocy przesuwa sie i kręci az w koncu jego główka ląduje na mojej poduszce (spimy razem) i wówczas spi mu się najlepiej :)

7. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

urodziła się latem, więc z kołderki nie korzystaliśmy, spała pod flanelą. pod kołderką zaczęła spać od 3,5mies. nie jest wiercipiętą, więc się nie odkrywa, ani nie zakrywa:) Na bardzo bardzo cieniuteńkiej podusi śpi od 5mies. teraz ma 8,5mies. i wspina się na moją poduszkę :D

8. aronia12

aronia12 Fanka BB :)

nasz spi w spiworku i z zalecen z ktorymi sie spotkalam (polozna, pediatra) na kolderke i poduszke powinno sie przejsc nie wczesniej niz po pierwszych urodzinkach. Sa tez tacy, ktorzy uwazaja, ze dopiero u trzylatka :sorry:Spiworek ma te zalete, ze chocby dziecko przemieszczalo sie po calym lozku to i tak sie nie odkryje :-)

Widze, ze Tytanowa i Sosnowiczanka wciaz spia z dziecmi. My tez :-p

9. kasiekz

kasiekz Fanka BB :)

my też śpimy z małą:) Moja nie mogła spać w śpiworku, bo był niewygodny w cooconababy, który używaliśmy do 4 mies. Poza tym latem było za gorąco. A potem za nic w świecie nie chciała się do niego wsadzić i spać w tym. Teraz (8mies.) dostałam śpiworek i znowu spróbowałam...nie było szans, aby ją w tym umieścić:D Woli dużą swobodę.

10. reklama
  11. Werki

Werki Zaciekawiona BB

Moja córka spała od początku pod kołderką. Teraz zastanawiam się nad śpiworkiem dla kolejnego dziecka, o które się staram

12. aniag78

aniag78 Fanka BB :)

U nas rożek ani śpiworek nie zdał by egzaminu, mały nie lubi gdy go coś krępuje.
    Majowe dziecię na początku spało pod pieluszką tetrową, później kocykiem, w zimie pod cieniutką kołderką.

Poleć forum