reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy poduszka i kołderka u dziecka?

Agata2013

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2013
Postów
45
Cześć, nie znalazłam tu takiego wątku, jeśli jest to mnie poprawcie :). Od kiedy dziecko śpi na poduszeczce i pod kołderką? Nie wiem kiedy kupić.
 
reklama
ja kołderkę używałam od urodzenia poduszkępo roku i to tylko dla tego że mała miała straszny katar i miała problemy ze spaniem bo nosek się zatykał, a teraz widzę że zasypia na poduszce a później zjeżdża i śpi bez.
 
Zależy od dziecka i od tego w jaki sposób śpicie. U nas kołderka leży w komodzie, bo dziecko by pod nią nie dało rady spać- jest dość ruchliwa, okręca się często. Śpi w śpiworku. Poduszkę płaską dostała niedawno jak zaczęła kłaść głowę na nasze poduszki :) (śpimy razem), ale to taka bardziej przytulanka- i tak w nocy z niej nie korzysta. Można śmiało zaczekać z poduszkami i kołdrami jak dziecko będzie większe. Z poduszką nawet do momentu aż samo się upomni :)
 
Moj synek ok 9-10 miesiąca dostał płaską podusie i az zaczął lepiej spać. Teraz coraz częsciej w nocy przesuwa sie i kręci az w koncu jego główka ląduje na mojej poduszce (spimy razem) i wówczas spi mu się najlepiej :)
 
urodziła się latem, więc z kołderki nie korzystaliśmy, spała pod flanelą. pod kołderką zaczęła spać od 3,5mies. nie jest wiercipiętą, więc się nie odkrywa, ani nie zakrywa:) Na bardzo bardzo cieniuteńkiej podusi śpi od 5mies. teraz ma 8,5mies. i wspina się na moją poduszkę :D
 
nasz spi w spiworku i z zalecen z ktorymi sie spotkalam (polozna, pediatra) na kolderke i poduszke powinno sie przejsc nie wczesniej niz po pierwszych urodzinkach. Sa tez tacy, ktorzy uwazaja, ze dopiero u trzylatka :sorry:Spiworek ma te zalete, ze chocby dziecko przemieszczalo sie po calym lozku to i tak sie nie odkryje :-)

Widze, ze Tytanowa i Sosnowiczanka wciaz spia z dziecmi. My tez :-p
 
my też śpimy z małą:) Moja nie mogła spać w śpiworku, bo był niewygodny w cooconababy, który używaliśmy do 4 mies. Poza tym latem było za gorąco. A potem za nic w świecie nie chciała się do niego wsadzić i spać w tym. Teraz (8mies.) dostałam śpiworek i znowu spróbowałam...nie było szans, aby ją w tym umieścić:D Woli dużą swobodę.
 
Moja córka spała od początku pod kołderką. Teraz zastanawiam się nad śpiworkiem dla kolejnego dziecka, o które się staram
 
reklama
U nas rożek ani śpiworek nie zdał by egzaminu, mały nie lubi gdy go coś krępuje.
Majowe dziecię na początku spało pod pieluszką tetrową, później kocykiem, w zimie pod cieniutką kołderką.
 
Do góry