reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

od kiedy wózek spacerowy?

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Witajcie,

Od kiedy przesadziłyście Waszą pociechę do wózka spacerowego? Mój syn za tydzień skończy 7 miesięcy, samodzielnie (z podkreśleniem- samodzielnie- sam nie siada, ale pięknie i prosto siedzi np na kolanach, ciagnie sam tułów do przodu, jest w tym bardzo sztywny, nie wiotki). Jak dotąd jeździł w gondoli i na spacerach spał. Jeżeli nie spał, to się wkurzał. Ale od kilku dni jest b. ciepło ,więc wyjęłam na próbę wózek spacerowy, taki rozkładany (z opcją prawie leżącą) i go do tego włożyłam. Widzę, że ta opcja zdecydowanie bardziej mu odpowiada bo widzi świat, ale pytanie- czy to nie za wcześnie, skoro sam nie siedzi? Kładę go w opcji "półleżącej" - tak jak w leżaczku, czasem bardziej wyprostuję (na chwilę), gdy się denerwuje.
Co Wy na to? Kiedy zmieniałyście wózki?
`
 
reklama
mój Wiki jest z września a na spacerówkę przeszliśmy jakoś w kwietniu czyli miał ponad 7 msc. oczywiście nie sadzałam go tylko był praktycznie na leżąco, tyle że nasza spacerówka była zabudowana i ma 4 stopnie regulacji oparcia.
 
moją przełożyłam dopiero w 8 mies., bo była zima i w gondoli miała cieplej. Gdyby było lato na pewno zrobiłabym to już w 6-7mies. Tak właśnie zrobiła moja sąsiadka, bo dziecko chciało podziwiać świat. Jeśli masz spacerówkę z rozkładanym oparciem i co najważniejsze solidną (np. od wózka 2w1), a nie parasolkę to nie ma się nad czym zastanawiać:)
 
mój synek miał ok 6-7 mcy - po prostu gondola mu przeszkadzała... i też jeszcze samodzielnie nie siadał
myślę że spokojnie możesz w pozycji półleżącej - sądzę że i tak będzie się podciągał do siadu

miłych spacerków
 
Moj synek w grudniu urodzony, w spacerówce jezdzil pod koniec czerwca. Sam nie siadał, ale jak został posadzony to mu sie podobało. Spacerówkę mieliśmy tez z wózka 3w1, rozkladaną calkowicie na płasko, wiec jak usnął nie bylo problemu.
 
Gondola poszła w odstawkę w 4 miesiącu, małego wkurzało, że nic nie widział. W 6 miesiącu jeździł w pozycji półleżącej, a jak zaczął się podciągać, podnieśliśmy oparcie do poz. siedzącej.
 
my uzywalismy wozka spacerowego od kiedy corka skonczyla 5 miesiecy, ale to dlatego, ze glebokiego niecierpiala od samego poczatku i kazdy spacer byl mocno meczacy.
 
Moja mała miała 6 miesięcy jak przesiadła się do spacerówki. Uważam żze to najwyższy czas abyś zmieniła na spacerówkę.
 
My zaczęliśmy korzystać ze spacerówki jak skończył 5 miesięcy. Oczywiście pozycja praktycznie leżąca. Była to spacerówka typu parasolka. W gondoli się denerwował, a w spacerówce bardzo mu się podoba i chętnie w niej śpi.
 
reklama
Bartek przesidl sie do spacerowki majac 8 miesiecy. Akurat byl marzec wiec cala zime udalo sie nam przejezdzic w gondoli:tak:
 
Do góry