reklama

Od którego tygodnia ciąży można iść na zwolnienie L4?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez markizeta, 24 Kwiecień 2011.

1. markizeta

markizeta Zaciekawiona BB

Witam,
    proszę o odpowiedź- tak jak w tytule- jak szybko po zajściu w ciążę można przejść na zwolnienie ciążowe? Czy lekarze bez problemu wystawiają takie zwolnienia ?
    Będę wdzięczna

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Zwolnienie przysługuje osobie niezdolnej do pracy. Nie ma znaczenia czy jest Pani w ciąży czy nie. Ciąża to nie choroba i nie jest wskazaniem do L4.

3. reklama
  4. markizeta

markizeta Zaciekawiona BB

Odpowiedź to żadna, nie dot.tematu a więc zbędna.
    Dobrze wiem co oznacza zwolnienie a pytałam o coś zupełnie innego.
    Powinnam zostawić to bez komentarza...

5. Ja L4 dostałam ok 4/5 tygodnia ciązy na 2 tygodnie ponieważ mam zagrozoną, powinnłas dostać zaświadczenie o ciąży by twój pracodawca odciążył cie od cięzkich prac i jk pracujesz na nocki to na inną zmiane, a tak to ciąża to nie choroba i pracować można jeżeli lekarz nie stwierdził że ciąża zagrozona bo ja jest ok to nie ma podstaw do dania l4 wszystko zalezy od przebiegu ciązy wiec ja mysle że do 4 miesiaca spokojnie mozna pracować tak mi lekarz powiedział

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Ale to jest właśnie konkretna odpowiedź na Pani pytanie. L4 przysługuje chorym, a fakt ciąży nie ma tu nic do rzeczy. Owszem chora w ciąży (niezależnie od jej stadium zaawansowania) pobiera wyższy zasiłek chorobowy, co nie zmienia faktu, że musi najpier wystąpić choroba, czyli przczyna niezdolności do pracy.

7. Noel

Noel Kochająca mama

markizeta nóż się otwiera w kieszeni jak sie czyta Twoje posty:wściekła/y:
    Jesteś zwykłą krętaczką i naciągaczką.
    Z moich składek i podatków czerpiesz niesłusznie korzyści.
    Po co Ci praca:confused:
    Znajdź sobie bogatego kochasia i to rozwiąże problem finansów

To, że trafiałaś na szefów wyzyskiwaczy i krętaczy nie umniejsza Twojej winy.
    Zamierzasz wykorzystać kogos w taki sam sposób.
    Może dzięki Tobie ten pracodawca nie zatrudni więcej mlodej dziewczyny.

Poleć forum